Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 02:07:29

Природний газ в Чернігівській області відповідає стандартам якості

12.05.2015   13:02Агенцiя

За результатами проведених аналізів природного газу, який постачався споживачам Чернігівщини у 2015 році, його калорійність становила від 8 190 ккал/м3 до 8 820 ккал/м3, що свідчить про відповідність вимогам стандартів якості.

В Україні якість природного газу визначається вимогами держстандарту. Зокрема, якість блакитного палива, яке постачається споживачам, регламентується ГОСТом 5542-87 «Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения». Документом передбачено, що калорійність газу, тобто, його теплотворна здатність повинна бути не менше 7 600 ккал/м3.

ПАТ «Чернігівгаз» приймає природний газ з магістральних газопроводів від 89 газорозподільних станцій (ГРС), які належать газотранспортним (нафтогазовидобувним) підприємствам, і постачає енергоресурс споживачам Чернігівської області газорозподільними мережами. Згідно протоколів узгодження місць відбору проб, пунктів контролю, видів аналізу, періодичності відбору проб, контролю та передачі якісних показів природного газу мережами газопостачання ПАТ «Чернігівгаз» та газотранспортних (нафтогазовидобувних) підприємств таких як ПАТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Укрнафта», визначення фізико-хімічних показників газу проводять представники цих підприємств.

Проби, на основі яких визначається якість газу, відбираються на газорозподільних станціях. Представники ПАТ «Чернігівгаз» здійснюють контроль та є присутніми при проведенні відповідних аналізів.

Газотранспортні підприємства щодекади надають ПАТ «Чернігівгаз» в електронному вигляді протокол якості газу за всіма погодженими місцями відбору проб. На основі цих даних формується паспорт фізико-хімічних параметрів за місяць, який затверджується підписами та печатками газотранспортних (нафтогазовидобувних) підприємств. Облгаз систематизує отриману інформацію для оприлюднення у ЗМІ, а у разі надходження запиту від споживача, компанія надає завірені копії цих паспортів.

Дізнатися інформацію щодо параметрів якості газу, який транспортувався газорозподільними мережами можна на офіційному сайті ПАТ «Чернігівгаз» у розділі «Інформація для клієнтів» Якість газу. Також паспорти фізико-хімічних показників природного газу щомісяця публікуються в обласній газеті «Деснянка».

Водночас, щоб у споживачів не виникало сумнівів щодо якості природного газу, необхідно привести систему його постачання до європейських стандартів. Тобто, коли споживач оплачує не за використані кубометри газу, а за калорії. В такому випадку питання щодо якості газу більше виникати не будуть, адже споживач сплачуватиме не за обсяг енергоресурсу, а за якість отриманого товару.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини