Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 06:02:39

Звернути увагу суспільства, роботодавців, самих працівників на важливість питань охорони праці і техніки безпеки на виробництві

30.04.2015   10:06Агенцiя

У Чернігові під час круглого столу Всесвітній день охорони праці відзначають під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури праці». Основна задача учасників заходу – донести інформацію про необхідність попереджувальних заходів, аби зменшити кількість нещасних випадків і створити безпечні умови праці для робітників підприємств області.

Володимир Нашиванько, начальник обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань: «Щорічно зменшується кількість нещасних випадків на виробництві. В порівнянні з 2013 роком в минулому році трапилось на чверть менше нещасних випадків. Це якраз завдяки профілактичній роботі».

Рівень травматизму на підприємствах має тенденцію до зменшення, але статистика кількості нещасних випадків на виробництві невтішна. Для подолання їхніх наслідків витрачаються значні кошти. Крім того, в цьому році робота контролюючих організацій ускладнена забороною проведення перевірок.

Найбільш травмонебезпечними в області, за даними Держгірпромнагляду, є соціально-культурна сфера, торгівля, сільське господарство, машинобудування. Більшість нещасних випадків на виробництві виникає через порушення трудової дисципліни та з особистої необережності персоналу. Найчастіші події, що призводять до нещасних випадків, — зокрема, падіння, транспортні пригоди, вибухи.

Сергій Дорошенко, начальник ТУ Держгірпромнагляду в області: «Відчутний вплив на рівень травматизму в області спричинили наслідки військових дій. Зокрема, у вересні 2014 року загинув внаслідок пострілу з гранатомета в приміщенні автомайстерні учень державного професійного технічного закладу. Наприкінці лютого поточного року внаслідок ураження пострілом протитанкового гранатомета травмовано чотири працівники Ріпкинської ЗОШ, при цьому завідуюча господарством внаслідок одержаних травм загинула».

Фахівці зазначають, що багато профілактики в питанні охорони праці не буває: майже 90% нещасних випадків на виробництві спричинені людським фактором. Спеціалісти прагнуть забезпечити, щоб у випадку виробничого травматизму працівник не залишився один на один з проблемою.

Останні новини Чернігівщини

На

На "Кришталі року-2019" Ніжинська міська ОТГ отримала свій "Бюджетний Оскар" 16:33

19 листопада відбулося нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року-2019".

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови 16:22

«Ну що б, здавалося, слова…» – в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася V імпреза – літературно-музична композиція студентського поетичного театру «Словотвір».

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:10

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніна Коцур:

Ніна Коцур: "На сцені я живу" 13:05

Ім'я заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ніни Коцур чернігівські шанувальники хорової та естрадної пісні вимовляють із захопленням. 35 років, як співає вона на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.