Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 07:25:50

Цьогорічне водопілля пройшло у межах русел річок

24.04.2015   11:34Агенцiя

Весняні процеси на річках області розпочалися у першій декаді лютого. Внаслідок теплої погоди розпочалося танення нестійкого снігового покриву і поступове підвищення рівнів води на річках області, повідомляє обласний центр з гідрометеорології.

Пляж

Пляж "Золотий берег"

Водопілля на малих річках пройшло практично не поміченим. Скресання льодового покриву на малих річках області спостерігалось у першій декаді лютого. Максимальні рівні води спостерігались у другій декаді лютого і перевищували перед паводкові рівні на 0,2-0,4 м. Вода залишалась у межах русел.

На р. Білоусі біля с. Кошівка пік весняної повені відмічався 1 лютого з відміткою 240 см над нулем поста, вода залишалась у межах русла.

На середніх та великих річках остаточне руйнування неповного льодового покриву почалося у кінці лютого, повністю вони звільнились від криги у кінці першої декади березня.

Протягом березня та квітня на середніх та великих річках області спостерігалась історично низька повінь, що характеризувалась проходженням декількох паводкових хвиль з незначними амплітудами підняття та спадів рівнів води.

На р. Снов біля м. Щорс пік повені відмічався 14-17 березня з відміткою 102 см над нулем поста, що нижче максимального рівня історично низької повені на 0,55 м.

На р. Дніпрі біля с. Неданчичі пік весняної повені відмічався 14-17 березня з відміткою 376 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,39 м); біля с. Дніпровського – 31 березня з відміткою 318 см над нулем поста, яка є близькою до максимального рівня історично низької повені.

На р. Десні пік повені біля м. Н.Сіверського спостерігався 24-25 березня з відміткою 306 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,70 м); біля с. Розльоти – 4 березня з відміткою 388 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,57 м); біля с. Макошине – 10 березня з відміткою 358 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,51 м); біля м. Чернігова – 15-16 березня, 25-27 березня з відміткою 305 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,90 м); біля с. Моровська – 29 березня-4 квітня з відміткою 246 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,65 м).

На р. Сеймі біля с. Мутин пік весняної повені спостерігався 4-5 квітня з відміткою 587 см над нулем поста, яка є близькою до максимального рівня історично низької повені.

Максимальні рівні води весняної повені 2015 року на річках області були:

на р. Дніпрі нижчими за середні багаторічні значення максимальних рівнів весняної повені на 1,4-2,3 м; на р. Десні - на 2,5-4,1 м; на р. Сеймі - на 1,4-1,5 м, на р. Снові - на 1,9-2,0 м.

В цілому повінь 2015 року, за інформацією фахівців, характеризувалась показниками нижчими історичних мінімумів максимальних рівнів води водопілля за весь період спостережень на гідрологічних постах Чернігівського ЦГМ (що на деяких постах перевищує 130 років). Вода під час повені не виходила за межі русел річок.

На сьогодні на річках області спостерігається спад рівнів води весняної повені.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків 15:19

Загалом з Чернігівщини, згідно планового завдання, на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань відправили понад 470 призовників.

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах 14:57

За підтримки міжнародних партнерів Суспільне розпочало дослідження аудиторії в регіонах, щоб оцінити власні програми регіонального мовлення та їхню відповідність запитам аудиторії.

Антимонопольним комітетом накладено на

Антимонопольним комітетом накладено на "Чернігівгаз" штраф - 13 млн грн 14:40

АМКУ оштрафував 16 облгазів на 278 млн грн та зобов’язав порушників здійснити перерахунок побутовим споживача.

Названі переможці

Названі переможці "Футбольної Сіверщини – 2019" 14:28

Головна футбольна подія року, в рамках якої вшанували кращих представників чернігівського футболу - "Футбольна Сіверщина – 2019" відбулась 11 грудня.

Восьмі

Восьмі "Розумовські зустрічі" зібрали експертів з усієї України та із закордону 14:17

Близько 80 науковців, освітян, представників органів влади, громадськості, в тому числі з Білорусі, Польщі, США та різних куточків України зібралися сьогодні у Чернігові на традиційну міжнародну науково-практичну конференцію «Розумовські зустрічі».