Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 15:21:05

Гетьмана Мазепу влада у Чернігові вшанувати не прийшла

21.03.2015   10:09

Крім начальника одного відділу міської ради, інші керівні чиновники міста та області вшанувати гетьмана Мазепу до його пам'ятника на Валу не прийшли. Пам'ятник, до речі, єдиний в Україні (крім села на Київщині), повідомляє Інтернет-портал "Сіверщина".

Для Чернігова гетьмана Іван Мазепа зробив надзвичайно багато - навіть Троїцький собор, у якому тепер засідає московська церква, збудований на кошти, надані гетьманом. А відомий дослідник Сергій Павленко стверджує, що гетьман Мазепа навіть зображений у цьому соборі - в образі Іоанна Предтечі.

Секретар Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату отець Роман Кіник та клірик собору святої Катерини отець Євген Орда відслужили літію за гетьманом. Захід провів голова обласної організації Народного Руху, вчений секретар Національного архітектурно- історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков.

В Колегіумі заповідник спільно з обласним товариством "Просвіта" імені Т.Шевченка та заповідником "Батурин - гетьманська столиця" відкрив виставку, присвячену великому гетьману.

Останні новини Чернігівщини

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян 13:43

Під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян (ч. 1 ст. 259 КК України).

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах 13:28

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 9 пожеж, що виникли у природних екологічних системах на території Бахмацького, Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького та Чернігівського районів.

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка "З посмішкою про світ автомобілів" 13:05

17 жовтня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка «З посмішкою про світ автомобілів», присвяченої Дню автомобіліста.

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі "В.А.Т.-Прилуки" 12:57

Компанія звернулася за допомогою до місцевої влади. Генеральний директор "В.А.Т.-Прилуки" Артем Скрипка заявив, що прийняті Верховною Радою поправки до законопроекту №1049 роблять виробництво сигарет нерентабельним.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:51

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.