Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:03:06

Прокуратура довела в суді, що має право представляти інтереси бійців АТО для захисту їх порушених прав

16.02.2015   07:58

За позовом прокурора Апеляційний суд Чернігівської області 13 лютого прийняв рішення, яким закріпив висновок: громадяни, які призвані на військову службу і проходять її в зоні АТО, мають повне право на захист у суді їх порушених прав або оспорюваних кимось законних інтересів представниками держави в особі органів прокуратури.

Цим рішенням суд також підтримав позицію прокуратури області у справі за позовом прокурора Городнянського району в інтересах мобілізованого до збройних сил України працівника «Городнярайагролісгоспу». А саме, скасував ухвалу місцевого суду про залишення без розгляду позовних вимог з підстав відсутності у прокурора повноважень на ведення справи в суді.


Обставини справи:

Як визначено законом, за працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, зберігаються місце роботи, посада, і також їм компенсується з бюджету середній заробіток на тому підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

На захист порушених прав працівників лісгоспу органами прокуратури області пред’явлено до суду 3 позови про зобов’язання роботодавця у відповідності до вимог Конституції України, КЗпП України та Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» нарахувати та виплатити їм середній заробіток за час проходження військової служби.

Однак місцевий суд, у порушення норм матеріального та процесуального права, обрав позицію відповідача, зазначивши в ухвалі, що особа, яка захищає територіальну цілісність та недоторканість держави, спроможна самостійно захисти свої порушені трудові права у суді, у зв’язку з чим захисту з боку органів прокуратури не потребує.

За апеляційною скаргою прокурора ухвалу суду першої інстанції скасовано, а справу повернуто до місцевого до суду для розгляду по суті заявлених вимог.

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.