Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 06:50:10

Подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу – збереження життя

02.12.2014   10:47

Щороку 1 грудня за ініціативою Генеральної асамблеї ООН в усьому світі відзначається день боротьби зі СНІДом. Цей день є нагадуванням про необхідність для сучасного людства зупинити розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу. Про проблему ВІЛ-інфекції, яка залишається актуальною понад 30 років, її профілактику та позитивне ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, говорили на черговому брифінгу для ЗМІ.

- Це соціально небезпечне захворювання, що займає провідне місце серед нагальних проблем медицини. На сьогодні ВОЗ характеризує його як пандемію, з великими демографічними наслідками, - підкреслив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Одним із важливих кроків, за його словами, в боротьбі з небезпечною хворобою є забезпечення широкого доступу населення до головної сервісної послуги - обстеження на ВІЛ –інфекцію. Це дає змогу забезпечити реальну доступність населення до безоплатного тестування на ВІЛ. Тобто, забезпечити право кожному жителю області знати свій ВІЛ-статус і, таким чином, забезпечити йому право на лікування і життя, а спеціалістам - знати реальну епідеміологічну картину і приймати адекватні управлінські рішення. Протягом 2014 року в області пройшли обстеження 66 тисяч громадян що становить 6,2% від населення області.

Але, на його переконання, досягнення вагомих результатів у справі боротьби з ВІЛ/СНІДом багато в чому залежить від об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За інформацією головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна, основними шляхами передачі ВІЛ-інфекції залишаються статевий, ін’єкційний та від матері до дитини. Особлива увага приділяється ВІЛ інфікованим жінкам та дітям. У повному обсязі вагітні та новонароджені забезпечені медикаментами для профілактичного лікування. Усі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, 100%-о забезпечені адаптованими молочними сумішами (за рахунок коштів обласного бюджету), що унеможливило передачу ВІЛ через грудне вигодовування.

На сьогодні в Україні вже затверджено нову загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Її фінансове забезпечення передбачено за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорських організацій на загальну суму понад 6 мільярдів гривень.

Як зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Валерій Зуб, найближчим часом відповідну програму буде розроблено і на Чернігівщині. Її виконавцями будуть обласна та районні державні адміністрації, міськвиконкоми, урядові та неурядові ВІЛ-сервісні організації. Фінансове забезпечення заходів обласної Програми буде передбачено за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій.

Щороку з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, за словами голови Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Анжели Мойсієнка, в області проводиться місячник боротьби з ВІЛ-інфекцією «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу», який дозволяє залучити до профілактичних заходів школярів, студентську молодь, працівників підприємств та установ регіону.

Окрім цього, декілька років поспіль в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувається благодійний концерт «В ім’я життя», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Кошти, зібрані під час заходу, витрачаються за закупівлю медикаментів для ВІЛ – позитивних дорослих та дітей.

Останні новини Чернігівщини

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА 16:44

На сьогоднішній нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів ЦОВВ голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко окреслив низку питань, на які слід звернути особливу увагу.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 14:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради 13:16

11 листопада у сесійній залі міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Перекриття вул. 1-го Травня для ремонту триватиме ще тиждень 13:00

У Чернігові перекриття руху автотранспорту по вул. 1-го Травня (від вул. Седнівської до перехрестя з вул. Генерала Бєлова) продовжено до 20.00 год. 17 листопада.

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру 12:48

Заслужена артистка України Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) 10 листопада виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини