Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 23:34:19

Воїни прагнуть повернутися в зону АТО

07.11.2014   10:13Агенцiя

Як в умовах бойової готовності працює Чернігівський госпіталь

Прохолодний осінній день ще на один крок наблизив зиму. А у Чернігівському базовому військовому госпіталі, де на лікуванні нині перебуває 28 поранених і травмованих у зоні АТО, — тепло, тут створено умови, за яких і стіни лікують.

Затишок для поранених


Завдяки медперсоналу й волонтерам на чолі з Іриною Тимофієвою побут у госпіталі облаштовано максимально комфортно. У перев’язочних палатах встановлено два обігрівачі, у хірургічному і терапевтичному відділеннях — телевізори і чайники. Саме волонтери за потреби домовляються про магнітно-резонансний томограф, якого немає в госпіталі, та безкоштовно привозять його.

— Вони фактично щодня обходять наших поранених, хворих, які прибули із зони АТО, і з’ясовують, що ще потрібно. Це гуманітарна допомога. Наприклад, посприяти з медикаментами чи відновленням документів або домовитися про додаткові обстеження, — розповідає керівник госпіталю, полковник медичної служби Олександр Слєсаренко.

Відтоді як почалася часткова мобілізація додатково відремонтовано і фактично заново оснащено три нових операційних, а також чотири палати — дві в хірургічному, дві в терапевтичному відділенні. Невдовзі завершимо ремонт однієї з перев’язочних палат, необхідні роботи проводимо ще в деяких відділеннях. Усе робимо для того, щоб колектив був готовий до масового приймання поранених і травмованих.

На все це, звісно, потрібні кошти. Вони надходять і з загального фонду фінансування (того, що виділяє Міноборони), і спеціального, котрий поповнюємо коштом платних категорій пацієнтів. Причому надходження відчутно зросли, завдяки чому є можливість централізовано отримувати великі обсяги медикаментів. Приміром, недавно двома КамАЗами привезли перев’язувальні засоби, антибіотики, розчини й чимало інших препаратів. Завдяки спеціальному фонду ми запасаємося медикаментами у разі раптових непередбачуваних витрат на лікування.

На ранковій п’ятихвилинці військові лікарі розмовляють лаконічно і по суті. Фото автора

Сергій Поздній, старшина 13-го батальйону, котрий перебував у зоні АТО (патрулював на Макарівському блокпосту), лікується в госпіталі з серпня. Каже, що тут відмінне харчування, дуже турботливий медичний персонал. Така спокійна, затишна обстановка особливо сприятлива для одужання хворих з післятравматичними розладами. З хлопцями працюють як військові, так і цивільні лікарі.

Позаштатні ситуації під контролем

Госпіталь розрахований на 100 ліжок, та за потреби може розгорнутися до 330 місць. Коли поранення чи травмування надтяжкі, є можливість проконсультуватися з фахівцями інших медичних закладів.

— За потреби моментально отримуємо допомогу і визначаємо стратегію лікування хворого, — зазначив головний лікар. — Надавши першу допомогу (протишокові заходи тощо), можемо відправити людину на лікування у центральні медичні установи або, отримавши консультацію їхніх фахівців, лікувати цих хворих на місці


Так підтримують поранених волонтери

Приміром, нещодавно під час навчань виникла позаштатна ситуація: три чоловіки отримали гострі опіки. Надавши невідкладну допомогу, відправили їх в опіковий центр. Тепер вони там отримують спеціалізоване лікування, а госпіталь допомагає їм з медикаментами.

Більшість хворих прагне якнайшвидше потрапити знову в свої частини. Це загальна тенденція. Медики кажуть, що декого доводиться навіть стримувати. Адже після лікування солдати отримують 15, а то й 30—45 днів відпустки, після якої вони мусять знову повернутися в госпіталь, щоб лікарі могли визначити, наскільки ті одужали і реабілітувалися. При цьому Олександр Слєсаренко зауважує, що нині є одна проблема: у госпіталь поранені зазвичай поступають без довідок про отриману травму. Її має виписати командир частини на підставі складеного акта події: за яких обставин боєць отримав поранення і хто засвідчує це. Тож медики госпіталю скликають військово-лікарську комісію і пишуть, що ці поранення і травми пов’язані з виконанням службових обов’язків саме в тому місці і саме в бойовій обстановці.

Така довідка — основа основ соціального захисту людей, котрі виконують свій патріотичний обов’язок у зоні АТО. Зволікати з її одержанням не можна, тому що з кожним днем після поранення зникають свідки, стираються події, а нові — перекривають емоції від старих. Втрачається час, потім усе це відновити буде важко.

КОМПЕТЕНТНО

Вадим МИСНИК, начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України:


— Бійцям та їхнім сім’ям надаємо психологічну та юридичну допомогу. Керівництво госпіталю намагається зробити все, щоб відвідування родичів і волонтерів приносило максимальну користь для бійців. З початку року в цьому медичному закладі проліковано 423 хворих, поранених і травмованих у зоні АТО.

ДОВІДКА «УК»

407-й військовий госпіталь належить до структури Військово-медичного клінічного центру Північного регіону. Його створили 1 лютого 1933 року згідно з розпорядженням штабу Київського військового округу. В роки Великої Вітчизняної війни госпіталь надав медичну допомогу понад ста тисячам поранених та хворих.

Нині Чернігівський військовий госпіталь — один із найпотужніших медичних та лікувально-діагностичних закладів Міністерства оборони України у регіоні.

Тютюнник Євдокія, "Урядовий кур’єр"

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.