Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 06:14:32

Городня вдосконалює діяльність Центру надання адміністративних послуг

28.10.2014   19:05Агенцiя

Широке обговорення результатів та висновків громадського моніторингу діяльності Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Городнянської райдержадміністраціїпройшло в місті Городня Чернігівської області 28 жовтня.

Необхідність реформування системи надання адміністративних послуг в Україні була визнана вже достатньо давно, проте сам процес зрушень в цьому напрямку активно став відбуватися лише на протязі останніх років.

Керівник проекту Наталія Дрозд зазначила, що існує певний перелік вимог до Центрів надання адміністративних послуг, але і дотепер бракує належних механізмів отримання органами влади зворотного зв’язку від громадян та прозорих процедур реагування на нього практичними діями. Отже, цілком справедливо постало питання про реальний стан справ в Центрах надання адміністративних послуг та те, наскільки зручними вони є для отримувачів послуг та наскільки зрозумілими і простими в реальному житті є процедури отримання адміністративних послуг за новими умовами.

Експерт проекту Олександр Підгорний презентував Аналітичний звіт, його основні результати та запропонував учасникам долучитись до його обговорення та напрацювати шляхи вирішення виявлених проблем.

За результатами проведених опитувань одержувачів адміністративних послуг та відповідних спостережень за роботою ЦНАП в м. Городні Чернігівської області підсумки є наступними:

- Фактично на сьогодні Центрпрацює за коридорно-кабінетною системою, поділ приміщення ЦНАП на визначені нормативно-правовими актами сектори є досить умовним. Так, сектори очікування знаходяться в коридорі, сидіння для відвідувачів наявні. Сектор обслуговування об’єднано з сектором прийому, принцип відкритості розміщення робочих місць дотримано, але не дотримано вимог щодо наявності на кожному робочому місці для прийому громадян інформаційної таблички із зазначенням номера такого місця, прізвища, імені, по батькові, посади адміністратора.

- Доступністю інформування про процедури отримання адміністративних послуг, якістю консультування в ЦНАП залишилися задоволені всі без виключення респонденти, що взяли участь в опитуванні. Стосовно бланків, які мають надаватися безкоштовно, проблем заявники не озвучували, оскільки більшість зазначали про відсутність потреби в їх отриманні, а в іншим випадках бланки були надані. При цьому респонденти не зазначали про жоден випадок, коли б працівники ЦНАП не допомогли заповнити відповідну заяву.

- Відносно умов роботи, то слід зазначити, що в ЦНАП Городнянської РДА на час проведення моніторингу працював один адміністратор, який є і керівником ЦНАПу. У зв’язку з цим виникали запитання щодо дотримання режиму роботи і відпочинку, передбаченого трудовим законодавством. Надалі планується розширення переліку адмінпослуг, що надаються через ЦНАП, та збільшення кількості адміністраторів.

- Актуальним сьогодні залишається забезпечення можливості доступу центрам надання адміністративних послуг до інформації з державних реєстрів, інших інформаційних баз (систем), які використовуються для надання адміністративних послуг.

- Разом з тим, гостро стоїть питання електронного документообігу в повному розумінні його значення, розроблення, фінансування обслуговування та застосування уніфікованого програмного забезпечення для ЦНАП. Доцільним є затвердження уніфікованих інформаційних та технологічних карток на кожну адміністративну послугу, в тому числі на послуги, надання яких належить до компетенції органів місцевого самоврядування.
На завершення обговорення результатів та висновків, учасники дійшли згоди лобіювати прийняття розроблених пропозицій для покращення роботи Центрів надання адміністративних послуг.


* * *
Метою проекту «Підвищення ефективності діяльності Центрів надання адміністративних послуг Чернігівщини через громадський моніторинг та лобіювання пропозицій», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду “Відродження”, є громадський моніторинг та оцінка діяльності ЦНАП Чернігівської області для забезпечення надання якісних послуг усім категоріям споживачів.

 

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини