Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:01:34

Випробувано новітні системи бортового захисту літальних апаратів від враження зенітними ракетними комплексами

25.10.2014   08:21

Фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України (м. Чернігів) впродовж двох місяців провели низку випробувань на запорізьких підприємствах військо-промислового комплексу АТ «Мотор Січ» та ДП «МіГремонт», де модернізується військова техніка, яка задіяна в зоні АТО.

- Метою роботи спеціалістів нашого центру було обладнання надійними системами бортового захисту літальних апаратів - штурмовика Су-25УБМ1К та вертольоту Мі-8МСБ-В, на потребу вітчизняних Повітряних Сил, - зазначив начальник Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України (м. Чернігів), доктор технічних наук, полковник Володимир Башинський.

Так, на Мі-8МСБ-В (АТ «Мотор Січ») встановлено комплекс активного захисту «Адрос» (НВФ «Адрон»). Зокрема, станція оптико-електронного пригнічення (ОЕП) «Адрос», забезпечує високоефективний активний захист вертольота від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення різних типів. Вона здатна відводити випущені по ньому керовані ракети з траєкторії їхнього польоту з подальшим зривом супроводження через помилку наведення в контурі керованої ракети, що поступово збільшується. При цьому станція не вимагає інформації про тип та частоту роботи інфрачервоної головки самонаведення ракети, а також наявності системи виявлення пусків ракет.

Крім цього, комбінований прилад створення перешкод «Адрос» КУВ 26–50 захищає вертоліт завдяки пасивних перешкод.

Розробники також передбачили і захист вертольота від ракет з тепловими головками самонаведення. Для цього був встановлений екранно-вихлопний прилад АШ-01В, який підвішується до гвинтокрила з обох боків неподалік вихлопних патрубків двигунів. Ця функція здійснюється завдяки екрануванню інфрачервоного випромінювання, яке створюють нагріті частини вихлопних трактів двигунів, а також шляхом зниження температури та зміни напряму виходу газів.

Штурмовик Су-25УБМ1К (ДП «МіГремонт») обладнано комбінованим приладом створення перешкод «Адрос» КУВ 26–50. Він призначений для розміщення та викидання з одного приладу хибних теплових цілей та протирадіолокаційних пасивних перешкод калібру 26 та 50 міліметрів. Це призводить до дезорієнтації ракет, випущених по вертольоту.

Днями, перебуваючи з робочим візитом на запорізьких підприємствах військо-промислового комплексу, Президент України Петро Порошенко відзначив необхідність впровадження цих новітніх розробок, які значно підвищать захист літальних апаратів від зенітних ракетних комплексів різної модифікації.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.