Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:46:10

Чернігівський "кіборг": "У Донецькому аеропорту воюємо проти ненормальних". ВІДЕО

24.10.2014   15:21Агенцiя

Саме так охарактеризував ворога боєць Добровольчого Українського Корпусу (ДУК) Правого Сектору Роман (“Пар”), у народі “кіборг”, під час прес-конференції 22 жовтня, перебуваючи у відпустці у Чернігові.

Будучи батьком двох дітей та не маючи військового досвіду, Роману набридло дивитися на те, як нашу країну намагаються “віджати”. Сказавши рідним, що їде на заробітки, він поїхав відстоювати територіальну цілісність України у лавах ДУК. Перебуваючи у Пісках, чернігівський “кіборг” за пропозиції командування виявив бажання поїхати до Донецького аеропорту. Каже, що у ДУК немає тих, хто не хоче чи боїться воювати. “Визнав свій острах перед війною та поїхав додому – за це тобі “респект”. Нам у батальйоні потрібні лише ті, на кого можна покластися”- розповів Роман.

Сам батальйон Правого Сектору не легалізований. Бійці не мають привілеїв від держави. Тому довідка від командування про його бойовий статус не допомогла у вирішенні питання з роботою. Романа звільнили по статті за прогули із гіпермаркету “Вена”, де він раніше працював охоронцем. Після закінчення війни він бажає рішуче відстояти свої права та повернути собі робоче місце.

Воюють бійці трофейною зброєю. “Поки трофеїв не було – воювали, так би мовити, камінням та палицями”,- коментує “Пар”. – “Але і із автоматами проти “Градів” не підеш. Доводиться весь час ховатися від обстрілів у терміналах чи окопах”. На запитання, які воєнні спогади назавжди залишаться у вашій пам’яті, Роман відповів: “Ми потрапили під мінометний обстріл… Залишалося лише молитися і тільки молитися… Дякувати Богу – залишився в живих. Ось цей момент назавжди лишиться у моїх спогадах”.

Вільний час бійці проводять за грою на гітарі, шуткують та розмовляють про плани на майбутнє після війни. На їх думку, державі вигідно воювати. “Якби Україна хотіла завершення війни, то вона б давно закінчилася. Напевно на ній хтось “відмиває” великі гроші”, – поділився думками чернігівській доброволець.

На прес-конференції Роман розповів, що їх ворог поводить себе наче ненормальний: “Нормальна людина ховається від обстрілу, а вони пруть.. Відірвало руку – підняв, узяв під пахву та й далі пре під обстріли…”, – дивується “Пар”.

Теплими речами, водою та продуктами харчування бійців забезпечують волонтери. Держава їм у цьому, так як і зі зброєю, не допомагає. Наприкінці зустрічі чернігівські волонтери вручили бійцю та його побратимам теплі речі, медикаменти та військове обладнання.

pivnich.info

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.