Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:02:18

Невідому хімічну речовину на ПАТ "Виробничо-торгівельна фірма "Сіверянка" буде досліджено та утилізовано

23.07.2014   10:09

Шляхи ідентифікації та утилізації невідомої хімічної речовини, виявленої на ПАТ «Виробничо-торгівельна фірма „Сіверянка“» обговорено на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про історію її виявлення присутнім доповів заступник голови правління підприємства Станіслав Боярченко. Як виявилося, на початку липня у бомбосховищі, яке знаходиться окремо від інших приміщень, працівниками підприємства було проведено перевірку та відкрито кімнати, які були зачиненими близько 20 років. В одній із них було виявлено 3 запечатані контейнери – 2 з них навісними замками, третій на перший погляд здавався запаяним.

Всі контейнери були без маркувань, інформації щодо них та їх змісту на підприємстві немає, на балансі вони не перебувають.

Враховуючи те, що за радянських часів підприємство було державним і спеціалізувалося виключно на виробництві засобів протихімічного захисту, було припущено, що в даних контейнерах могли зберігатися залишки необлікованих хімічних речовин.

Зважаючи на це, 8 липня керівник підприємства подав заяву до Управління ДСНС в області з проханням дослідити вміст даних контейнерів задля уникнення можливих ризиків.

14 липня контейнери було відкрито членами міжвідомчої комісії.

В контейнері, який здавався запаяним, виявлено сипучу речовину, схожу на графітову крихту. У другому контейнері, з якого зняли замки, також знайдено дану речовину та скляні ємності з рідиною жовтого кольору, а також металеву колбу.

Всередині третього контейнера виявився ще один сейф з внутрішнім замком, який не вдалося відкрити.

За даним фактом комісією зроблено висновки, що умови зберігання даної речовини мінімізують її неконтрольований витік та надано пропозиції керівництву обмежити доступ сторонніх осіб до даного бомбосховища. Нині запечатане та знаходиться під цілодобовою охороною.

Також міжвідомча комісія рекомендувала звернутися до ліцензованих підприємств щодо аналізу та утилізації даної речовини.

За словами Станіслава Боярченка, керівництво ПАТ «Виробничо-торгівельна фірма „Сіверянка“» звернулося до спеціалізованої випробувальної лабораторії Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту. Там така процедура коштує 60 тисяч гривень, отже нині ведуться пошуки шляхів

Ситуація знаходиться під контролем Управління ДСНС та керівництва області.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.