Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:11:30

Зірковий хлопчик ЦТДЮ

04.07.2014   09:42Агенцiя

Прилуцька земля здавна багата на таланти. Вона подарувала світу відомих учених, художників, поетів, акторів, спортсменів. Ця велика плеяда талановитих прилучан розширюється й нині. Славу свого міста розповсюджує по Україні та за її межами здібна прилуцька молодь. Місто з любов’ю та турботою плекає та розвиває її, а вона щедро віддячує йому своїми досягненнями та нагородами.

У травні цього року в Прилуцькому педколеджі ім. І.Я. Франка відбулася зустріч із лауреатами Шевченківської премії. Дуже порадували всіх присутніх виступи прилуцьких студентів і школярів, які натхненно читали твори Тараса Шевченка. Та найбільше всіх здивував виступ найменшого учасника – Олега Савченка, котрий читав (до речі, повністю) Шевченкове «Мені тринадцятий минало…» Зала слухала його в повній тиші. Деякі глядачі плакали, відчуваючи всією душею інтонацію та слова читця, а в кінці його виступу ще довго не вщухали бурхливі оплески.

Ви скажете: так, напевно, у нього талант. Так, талант, але доволі незвичний, бо Олегу Савченку на той час було лише… три з половиною роки. Він іще не вміє ні читати, ні писати, але вже півроку виступає з художнім читанням гуморесок Павла Глазового та віршів Тараса Шевченка.

Як же з’явилось у Прилуках таке чудо-дитя? Дуже просто. У дружній гарній сім’ї Юрія та Наталії Савченків, у любові та злагоді, 24 червня 2010 року народився звичайний хлопчик Олежка, який дуже полюбляв слухати казки. Батьки йому читали їх щовечора, а згодом стали помічати за сином дивну, незвичну річ. Починаючи з двох років, дитина, самостійно беручи до рук книгу казок, робила вигляд, що читає її, та повторювала казки дослівно й виразно… по пам’яті. Зрозумів тато, що в дитини є такий дар – чудова слухова пам’ять, та й узявся розвивати його. Гуляючи з сином під час відпочинку на природі, Юрій Анатолійович читав малюку напам’ять поезію, а Олежка повторював її вдома мамі, старшому братику Назару та всій родині. Особливо йому подобалися жартівливі вірші.

Так уже з трьох років Олег Савченко став улюбленим артистом на всіх сімейних святах. Гуморески Павла Глазового у його виконанні смішні до сліз. За словами тата, на жаль, зараз гумористичний жанр став не модним, його витіснили різноманітні шоу на кшталт КВК. Та глядач Олежку сприймає з непідробним інтересом не лише через його вік та мову: йому не бракує художньої виразності! Він передає інтонацію та почуття свого батька один в один. Іноді навіть здається, що він входить у кураж, робить паузи, «заводить» публіку, і це йому самому до вподоби.

Чи вибирає він сам собі вірші для читання? Ні, він довіряє смаку тата, який з ним розмовляє дуже серйозно, як із дорослою людиною. Чи відчуває він себе дитиною? Так. Він, як і всі діти, полюбляє іграшки та ігри з однолітками. Дуже любить коней, уже рік їздить із татом на конях. Ходить рибалити з сім’єю, хвалиться спійманими судачками. А вечорами в родинному колі співає пісні під музику з YouTube – і українських авторів, і народні. Навіть «Реве та стогне Дніпр широкий» знає!

Прилуцький Центр творчості дітей та юнацтва, де Олежка відвідує школу раннього естетичного розвитку, побачивши такий дар у дитини, запропонував його сім’ї виставити сина в лютому на щорічному міському фестивалі «Сузір’я дошкільнят». Результат на забарився: Олег Савченко став його дипломантом. А вже в березні у міському Будинку культури він відкривав вечір, присвячений ювілею Т.Г. Шевченка, уривком із поеми «Кавказ». У квітні юний артист виступав на міському Святі писанки. У травні відкривав Миколин ярмарок у місті гуморесками Павла Глазового, у червні – міський фотоконкурс у бібліотеці імені Любові Забашти і, до речі, був у складі журі. А минулих вихідних Олег узяв участь у відкритті Всеукраїнського кінофестивалю «Відкрита ніч», який одночасно проходив у 23 містах України.

Усюди його кличуть, і всюди він приходить виступати з бажанням та незмінною посмішкою на обличчі. Коли він говорить на сцені: «Добрий день! Сьогодні я розкажу вам…», уся публіка вже починає вірити цьому маленькому гарному, привітному хлопчику у вишиванці. Як же йому не вірити? У його очах – щирість, доброта, гарний настрій і тільки позитив.

Бажаємо цьому юному обдаруванню ще довго-довго залишатися таким же талановитим читцем, щирим хорошим хлопчиком на радість усій сім’ї. А родину Савченків вітаємо не лише з талановитим сином, а й із народженням маленької Маргарити! Здоров’я вам усім і щастя!


Ірина Угліна, керівник груп раннього естетичного розвитку ЦТДЮ

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.