Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:22:12

Чернігівщина бореться з наслідками негоди та організовує призовну кампанію

20.05.2014   08:02

Днями територією області пронісся буревій. Значної шкоди стихія завдала у Бобровицькому, Городнянському, Ічнянському, Козелецькому, Коропському та Корюківському районах Чернігівщини.

Проте найбільше постраждали від лиха населені пункти Чернігівського та Менського районів. Про це повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Сергій Болдирев під час чергового брифінгу для представників засобів масової інформації, що відбувся 19 травня.

За його словами, внаслідок негоди було знеструмлено близько 80 населених пунктів області. Ще у 96-ти не працював телефонний зв’язок. У зв’язку з відключенням електрики припинилося центральне водопостачання Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації були підняті відповідні сили, організовано чергування керівного складу в області та районах, задіяно велику кількість аварійних бригад, перш за все, це обленерго, телекому, дорожньої служби, підрозділів державної служби надзвичайних ситуацій. Для усунення шкоди, наробленої негодою, були задіяні резерви матеріальних ресурсів області та районів.

На сьогодні робота з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації продовжується. Залишилось відновити електропостачання в 19 населених пунктах області. Наразі вирішується питання щодо надання матеріальної допомоги сім’ям, які найбільш постраждали від стихії.

Сергій Болдирев також повідомив, що відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 15 травня 2014 року № 242 управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації перейменовано в Департамент з питань цивільного захисту і оборонної роботи ОДА. Це зроблено для забезпечення державної політики у сфері цивільного захисту і здійснення повноважень оборонної роботи відповідно до діючого законодавства. Він також окреслив основні завдання, які стоять перед структурним підрозділом.

Інформуючи про стан справ у військових частинах, які базуються на території області, начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадим Мисник зазначив, що командування військових підрозділів та частин наразі докладає зусиль до забезпечення можливості військовослужбовцям здійснити своє волевиявлення на позачергових виборах Президента України.

Відповідно до Указу в.о. Президента України розпочалися, зокрема і в нашій області, заходи щодо призову на строкову службу в Збройні Сили України, які триватимуть до 30 липня поточного року. До ЗСУ планується призвати майже 1300 молодих людей віком від 18 до 25 років. Це вдвічі більше ніж у попередню призовну кампанію. Проте, за словами Вадима Мисника, явка молоді до військоматів поки що занизька.

У рамках другої хвилі часткової мобілізації, що триває в країні, на Чернігівщині завершується формування другого батальйону територіальної оборони. Вже завтра цей батальйон розпочинає етап бойового злагодження на базі 169-го навчального центру сухопутних військ в смт Десна. Проблемні питання, що виникають у матеріальному забезпеченні батальйону, будуть вирішуватися поступово в ході підготовки.

Вадим Мисник також повідомив, що згідно рішення Міністерства оборони України в обласному центрі буде розміщено дослідницький науково-військовий центр ЗСУ, який до цього дислокувався в м. Феодосія. Це досить потужна установа ЗСУ, яка займається експериментальними випробуваннями майже всіх видів зброї. Центр розміщуватиметься на базі територіального командування «Північ». Планується, що для дослідницької роботи центр використовуватиме військові полігони, розташовані та території області, а також військовий аеродром «Півці».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.