Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 22:59:39

Про перспективи чернігівських ЗМІ. ВІДЕО

25.03.2014   12:25Агенцiя

Про створення громадських телебачення і радіо на основі теперішніх державних та про роздержавлення преси йшла мова на засіданні круглого столу за участю журналістів провідних мас-медіа Чернігова.

Поки на рівні столиці на цю тему йдуть суперечки – тим часом у журналістській спільноті вже назрівають досить чіткі уявлення, як все це зробити.

Реформування державних телебачення і радіо у громадські та виведення органів влади з переліку засновників місцевої преси – все це обов’язкове для здорового суспільства і це тільки питання часу й зусиль. Чернігівські журналісти в принципі дійшли у цьому питанні згоди, зібравшись для аналізу проблеми за круглим столом.

Виникає кілька проблем, найбільша з них – зміна системи фінансування: як редакції зможуть заробляти на себе й розвиватися? Слід вдосконалити й шляхи висвітлення діяльності влади в ЗМІ.

Є кілька основоположних законодавчих норм, які треба вдосконалити: закон про суспільне телебачення і радіо, про роздержавлення друкованих ЗМІ та про право місцевих органів влади розпоряджатися ресурсами (наприклад, частотами для теле- і радіомовлення). Усе це прив’язано до реформування системи державного управління і бюджетоутворення.

Тобто коли бюджети почнуть формуватися, як кажуть, «знизу» — більша частина грошей залишатиметься на місцях – тоді громади зможуть зокрема і утримувати такі ЗМІ, які їм дійсно потрібні.

ОДТРК "Сівер-центр"

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини