Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 жовтня, 23:45:30

Екологічна служба попереджає про штрафи за самостійну вирубку сосен та ялинок

29.11.2013   10:47

Під час проведення рейдової перевірки в галузі збереження рослинного та тваринного світу співробітниками Держекоінспекції у Чернігівській області на землях Дроздовицької сільської ради Городнянського району між селами Ваганичі та Дроздовиця виявлено знесення самосійних дерев сосни в кількості 1318 шт.

Вирубка проведена ФОП Непон А.А. на підставі договору з СТОВ “Іскра”.

На вимогу держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області документів, які б підтверджували законність проведення робіт по знесенню дерев, пред’явлено не було. Городнянською РДА розпорядження щодо знесення самосійних дерев на землях Дроздовицької сільської ради не видавалось.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про рослинний світ” дикорослі дерева відносяться до природних рослинних ресурсів місцевого значення. Згідно ст. 10 цього ж Закону їх використання здійснюється за дозволом, який видається в установленому законом Порядку.

Комісійно проведено перелік та заміри діаметрів зрубаних дерев. Шкода, заподіяна навколишньому природному середовищу знесенням самосійних дерев без дозвільних документів становить 86764,94 грн.

Для вжиття заходів реагування матеріали перевірки направлені до Городнянського РВ УМВС України в Чернігівській області.

З наведеного вище вбачається, що відбувається заготівля ялинок до Нового року. А для працівників Держекоінспекції у Чернігівській області настав сезон відловлювання "ялинкових браконьєрів".

З метою посилення державного контролю за станом охорони лісів і самосійних насаджень на землях сільських рад від незаконних рубок хвойних насаджень в передноворічний період Держекоінспекцією у Чернігівській області і надалі здійснюватимуться рейдові перевірки для попередження порушень природоохоронного законодавства.

Держекоінспекція у Чернігівській області попереджає, що порушники будуть притягуватись до відповідальності згідно до вимог природоохоронного законодавства.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що: незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП). Одночасно законодавством передбачено ще й стягнення за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами, яка з кожним роком збільшується.

Крім того, попереджаємо, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:42

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг

Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг 14:55

Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації проводить конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

Про норми температурного режиму у дитсадках і школах

Про норми температурного режиму у дитсадках і школах 14:43

Відповідно до Санітарного регламенту дошкільні навчальні заклади повинні мати централізовану чи безпечну автономну систему теплопостачання, спроможну забезпечити оптимальні показники мікроклімату.

Про плату за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти Чернігова: хто має право на пільги

Про плату за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти Чернігова: хто має право на пільги 14:41

У Чернігові затвердили новий розмір плати за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти, який діятиме з 1 січня 2020 року, повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.

Наслідки лікарської помилки - смерть 2 осіб: породіллі та новонародженого

Наслідки лікарської помилки - смерть 2 осіб: породіллі та новонародженого 14:20

За принципової позиції сторони обвинувачення Чернігівським апеляційним судом 09.10.2019 відмовлено у задоволенні безпідставних та необґрунтованих скарг обвинуваченого та представника цивільного відповідача (районної лікарні) на вирок суду першої інстанції від 05.03.2019.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини