Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 23:43:16

Мрієте виховати майбутнього економіста? Тоді вам до дитсадка № 10

08.11.2013   12:49Агенцiя

У цьому дошкільному навчальному закладі розпочинають розвивати логічне мислення та проводити розрахункові операції вже з молодшої групи. Вихователі Лідія Сизова та Наталія Шинкаренко застосовують для цього спеціальні кольорові палички, які називаються паличками Кюїзенера.

Результати застосування спеціальних методик, в основі яких лежать ігрові елементи, вражають: діти не тільки швидко засвоюють розрахункові операції, але й чудово справляються з досить складними логічними завданнями, мають уявлення про об’єм, колір, структуру предметів. Тож у перший клас вони йдуть, озброєні основними математичними навичками. А ще швидко й упевнено читають, цьому їх навчають за спеціальною методикою раннього читання.

Тут виховують у дітях і справжніх дослідників — саме в цьому дитсадку широко впроваджують методику музейної педагогіки. У кожній групі працюють за різними напрямками міні-музеї, де діти вивчають природу та природні явища. Але справжньою творчою лабораторією став музей бджільництва вихователя Ірини Койдан, у якому зібрано безліч матеріалів, пов’язаних із життям бджіл та бджільництвом.

Усі експонати музею використовуються під час дидактичних ігор та творчих занять із малюками. Наприклад, вихованці Ірини Іванівни ліплять не з пластиліну, а з воску, заздалегідь його обробивши, а потім розфарбовують фігурки за допомогою воскової крейди. Дитячий музей бджільництва тісно співпрацює з магазином бджільництва, діти там часті гості. Але до магазину малеча приходить не тільки покуштувати запашного меду, а й ознайомитися з обладнанням, що використовується у бджільництві, продуктами життєдіяльності бджіл. Ось така профорієнтаційна робота — з перших років життя.

А про природу, історію та сучасність рідного краю діти отримують уявлення під час туристичних походів та екскурсій. «Кожного року наші вихованці вирушають у туристичний похід до Подусівського лісу. Зазвичай цьому передує велика підготовча робота. Спочатку відбувається вивчення маршруту, юні туристи під керівництвом інструктора з фізичного виховання Ганни Костюк знайомляться з правилами безпеки та азами туристичної справи. У поході діти вчаться ставити намет, орієнтуватися на місцевості, знайомляться з природним різноманіттям Чернігівщини. Під час походу відвідують пам’ятник загиблим воїнам. Інструктор із фізичного виховання та вихователь розповідають дітям про Чернігів у роки Великої Вітчизняної війни, підпільний та партизанський рухи на Чернігівщині, воїнів-визволителів нашого рідного краю. Таким чином поєднуємо туристично-краєзнавчу роботу з патріотичним вихованням дітей», — каже завідувач садочка Людмила Федорова.

У садочку працюють різноманітні гуртки: «Талановиті пальчики», вихованці якого зі звичайного паперу роблять справжні витвори мистецтва, «Співочі дзвоники», краєзнавчо-туристичний, театральний, математичний. Але справжнім ноу-хау ДНЗ є безкоштовний гурток із вивчення англійської мови для дітей старшого віку.

Дбають у садочку і про фізичне виховання дітей. Ще відтоді, коли дитсадок був відомчим закладом КСК, тут була розроблена ціла програма з оздоровлення дітей, а тодішні новації й методики навіть розпочали широко впроваджувати в інших відомчих садках міністерства легкої промисловості. Велика увага оздоровленню дітей приділяється й зараз. Щоправда, нині, каже Людмила Федорова, трохи інша ситуація. Якщо раніше перед вихователями стояла переважно задача знизити і запобігти захворюваності на ГРВІ, то зараз зростає кількість дітей, які вже в ранньому віці мають хронічні захворювання.  У 3-річних дітлахів спостерігаються серцево-судинні захворювання,  шлунково-кишкового тракту, порушення зору, мовлення, з’явилося багато дітей-алергіків. І тут головне завдання — підтримати здоров’я цих дітей. А це і дієтичне харчування, і вчасно проведені досвідченими медсестрами садка за призначенням лікаря необхідні лікувальні процедури, і спеціально підібрані оздоровчі фізичні вправи.

Заклад відкрився у 1978 році, а вже у 1979 зробив свій перший випуск. За роки свого існування із стін садочка вийшло понад 10000 випускників. Зараз тут виховуються вже онуки перших випускників. Майже половина — діти вихованців садка. Усі ці роки закладом керує Людмила Федорова. У 1996 році садок перейшов до комунальної власності. На сьогодні у закладі працює 10 груп, де виховується 212 дітей

Вдалося зберегти в садку і два перші класи: один від 34-ї школи, другий від 14-ї. «Не хотілося б відмовлятися від цієї практики. Адже на базі садка діти легше адаптуються до шкільних вимог і приходять у другий клас більш здоровими і впевненими в собі», — розповідає завідувач садка.

Садок № 10 — ювіляр. У грудні йому виповниться 35 років. До свого 35-річчя садок прийшов оновлений і зовні, і зсередини. За сприяння міської ради за бюджетний кошт відремонтовано покрівлю, а з допомогою депутатів та батьків вдалося відремонтувати всі приміщення, придбати нові меблі, іграшки.

Чернігівські відомості

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.