Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:48:28

Чернігівець створює унікальні річні катамарани. ВІДЕО

15.10.2013   12:48Агенцiя

Вітрила, попутний вітер, і сотні кілометрів води під кілем. Про них мріє Ігор Тютюнник із Чернігова, який більшу частину життя - присвятив виготовленню катамаранів.

І хоча колекція у нього невеличка - похвалитися є чим. Переконалася - Альона Завора.

 

Інженер за фахом - яхтсмен за покликанням. У звичайному житті 57-річний Ігор Тютюнник працює головним енергетиком на одному з провідних поліграфічних підприємств Чернігова. Весь вільний час та обідні перерви проводить тут, у майстерні біля комірчини видавництва, де і зберігає свої плавальні засоби.

Ігор Тютюнник, конструктор:
- Корабли пакуются в такие сумки. Здесь и весла, и мачты, и борта, в общем, все в этих сумках транспортируется.

Постійно щось підкручує, лагодить, перевіряє.

Ігор Тютюнник, конструктор:
- Вот это сделано руками. Вот такой карданчик - это блочок для подъема паруса. Здесь только использовалась ножовка, тиски, напильник и дрель. Материал резался вручную, подгонялся, сверлился и все. Ну и, как Вы видите, все делалось ручками, выгибалось.
Перше своє дітище Ігор зібрав майже тридцять років тому. Випробовував на притоці Десни - річці Стрижень. Найважче, каже, було зробити креслення та знайти всі деталі.

Ігор Тютюнник, конструктор:
- Шесть лет я его строил, вот этот кораблик, ну очень хотелось. Мы только в Десне от Новгород-Северска - это 326 километров до Чернигова - ходили восемь раз.

Зараз у Ігоря таких катамаранів два - збирання останнього чоловік закінчив торік.

У наступному сезоні Ігор хоче випробувати і себе, і кораблі. Він планує взяти участь у чемпіонаті світу з перегонів на розбірних і надувних вітрильних суднах. Яхтсмен запевняє - команда вже є. Учасники - в бойовій готовності.

Альона Завора, Олександр Данилов, Новини, телеканал "Інтер"

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».