Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 17:09:49

Прокуратура Чернігова вживає заходів до відшкодування боргів, які мають перед бюджетом міста великі замовники будівельних робіт

17.06.2013   11:49Агенцiя

Прокуратурою м.Чернігова розпочато кримінальне провадження щодо відповідального посадовця міськради, який у 2010 році підписав Акт готовності об’єкта до експлуатації щодо двох багатоквартирних будівель попри те, що замовник будівельних робіт не сплатив коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. У результаті цих дій посадової особи міський бюджет недоотримав 443,2 тис. грн..

За чинним на той час законодавством, а також вимогами «Положення про цільовий фонд розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Чернігова», такий акт мав підписуватися тільки після сплати власником будівництва до бюджету міста даного внеску.

Лише після прокурорського втручання проблема цієї заборгованості почала вирішуватись. Зараз міськвиконкомом і будівельним підприємством розглядається питання її погашення шляхом передачі до міської комунальної власності об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури.

Разом з тим, прокурорськими перевірками, проведеними впродовж 2012-2013 років, були виявлені й інші випадки, коли чернігівські замовники будівельних робіт ігнорували сплату пайових внесків. За результатами перевірок прокуратурою заявлено до суду три позови в інтересах виконавчого комітету міської ради про їх стягнення.

Пайова участь замовників будівельних робіт у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста передбачена Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». На підставі його норм міськвиконком по кожному об’єкту укладає з забудовниками відповідні договори. Певні складнощі з відшкодуванням пайових внесків у розвиток інфраструктури міста в судовому порядку можуть виникати і через недостатню досконалість таких договорів.

У зв’язку зі змінами до Закону «Про регулювання містобудівної  діяльності», які набрали чинності з 1 січня 2013 року, в органів місцевого  самоврядування стало ще менше важелів впливу на замовників будівельних робіт для забезпечення сплати останніми внесків на розвиток інфраструктури міста. У зв’язку з цим зміст і юридична повнота договорів із ними набирають першочергового значення.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини