Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 14:49:43

Отрута на вулицях міста – небезпека для людей і тварин. ВІДЕО

22.05.2013   14:40Агенцiя

Сьогодні Україна потопає в отрутохімікатах. Перелік дозволених для використання пестицидів і агрохімікатів з шаленою швидкістю поповнюється новими препаратами.

Застосовуються пестициди на кожному кроці – від препаратів для масштабної обробки сільгоспугідь в агропромисловості до засобів для присадибних ділянок і побутових потреб. Таке широке розповсюдження пестицидів призводить до інтенсивного забруднення природного середовища, знищення цілих популяцій диких тварин. Найбільш токсичний препарат з класу родентицидів – фосфіт цинку зажив собі слави найнебезпечнішої отрути 20 століття. Фосфід цинку не виробляється окремо, це відходи металургійної промисловості. До недавнього часу технічний фосфід цинку ввозився до України з Китаю та Індії, а далі перероблявся і у вигляді різноманітних родентицидів потрапляв на українські поля і у вільний продаж в якості побутових засобів від гризунів.

Внаслідок масового застосування фосфіду цинку страждають більше 100 видів диких птахів і звірів, більше 30 видів тварин потрапили в Червону книгу. Фосфід цинку отруює підземні води, які потім отруюють людей.

Фосфідом цинку труять бездомних собак і власницьких тварин, часто від нього страждають і люди, особливо маленькі діти.

Під тиском екологів в серпні 2012 року Державна митна служба України прийняла рішення про заборону ввезення в Україну фосфіду цинку. Сьогодні у переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні фосфіду цинку немає. Але є фосфіт, роденфос, стрілец, щурин, які містять той самий фосфід цинку.

В більшості країн ЕС, Росії, Білорусі фосфід цинку заборонений. Крім того замість агрохімікатів активно застосовуються біологічні препарати. В Україні такої екологічної політики поки немає.

Тиждень тому міністр природних ресурсів України О. Проскуряков в своєму інтерв’ю повідомив, що в планах міністерства на цей рік розгляд питання про заборону та зняття з державної реєстрації родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку. Але поки жодних конкретних кроків в цьому напрямку не зроблено.

Враховуючи, що кошти від реєстрації пестицидів і агрохімікатів є прямим доходом для державних інституцій, які проводять таку реєстрацію, мабуть не варто сподіватись на швидке остаточне вирішення питання. В цьому випадку дуже важлива активна позиція громадськості.

Крім того, заборона використання фосфіду цинку може бути ініціативою органів місцевого самоврядування, які піклуються про екологічний стан та безпечні умови життя членів громади. На цей час депутатами Чернігівської міськради розробляється проект рішення міської ради про заборону продажу та використання родентицидів з діючою речовиною фосфід цинку на території м. Чернігів.

Текст "Експертна думка", відео ТК "Дитинець"

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:40

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні 11:41

У Чернігові відбулися дводенні змагання відкритого чемпіонату Чернігівської області зі стрільби з лука в приміщенні. На відкритий чемпіонат області приєднались учасники і з інших регіонів – близько 80 спортсменів від наймолодших до ветеранів стрільби з 5 областей України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини