Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 11:49:24

Продали пасовище. Прокуратура проти

23.04.2013   08:27Агенцiя

Село Іванівка – за 15 кілометрів від обласного центру. Ціни на нерухомість у ньому останнім часом підскочили. – Ось виставлений будинок, який власник продає за 85 тисяч доларів, – повідомила сільський голова Олена Швидка. – А за стареньку хату хочуть 15 тисяч доларів. Зрозуміло, у такому населеному пункті і земля сільгосппризначення набуває особливої ваги. В Україні заборонено її продаж. Але… в Іванівці селяни виручили за кожну із 63 земельних ділянок по 15–24 тисяч гривень і більше. Яким чином?

Член колишнього КСП “Авангард” П., наприклад, отримав у власність на підставі розпорядження голови Чернігівської райдержадміністрації від 26 листопада 2007 року № 599 земельну ділянку площею 1,18 гектара (пасовища) на території Іванівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства. 18 грудня 2007 року йому було видано державний акт серії ЯГ № 889709.

Коли у селі з’явився приїжджий із Києва і запропонував купити землю за 3000 доларів, багато хто і не вагався. Селяни охоче приставали на пропозицію, оскільки не бачили перспективи у використанні лугу.

– З паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера поїхали з тим чоловіком в Чернігів до нотаріуса, – розповідав чоловік, який позбувся землі. – У нотаріальній конторі я підписав якийсь документ і одразу отримав 2950 доларів за продаж своєї земельної ділянки, а 50 доларів, як мені сказали, було витрачено на оформлення документів.

Як з’ясувалося, у той момент селянин підписав довіреність діяти від його імені. На основі неї було укладено договір міни його земельної ділянки площею 1,18 гектара на сотку. Цей документ у цей же день посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та зареєстровано в реєстрі за № 5519.

Чоловіку з Іванівки навіть не сказали і про те, що після обміну йому належить ділянка площею 0,01 гектара на території Киїнської сільської ради Чернігівського району. Власне, він отримав непогані, як на його думку, кошти і цим був задоволений.

У такий спосіб мешканка Києва через посередників в обхід мораторію на заборону відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення обміняла у місцевих жителів їх земельні паї загальною площею 240 гектарів всього-на-всього на 63 сотки! Торік вона отримала на деякі з них державні акти.

Однак цей перший досвід купівлі-продажу землі на Придесенні оскаржила у суді прокуратура Чернігівської області.

Чернігівський районний суд задовольнив позов прокурора та прийняв рішення визнати договір міни земельних ділянок, проведений в Іванівці, недійсним. Апеляційний суд Чернігівської області 10 квітня відхилив скаргу відповідачів.


Коментар
– Порядок обміну земельних ділянок врегульовано Законом України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)” від 05.06.2003 року, – зазначив прокурор області Максим Говоруха. – Пунктом 2 статті 15 прикінцевих положень вказаного закону зобов’язано Кабінет Міністрів України розробити рекомендації щодо обміну земельними ділянками, одержаними власниками земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості). На реалізацію вказаної норми наказом Держкомзему від 17.11.2003 року № 288 затверджено “Рекомендації щодо обміну земельними ділянками, одержаними власниками земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості)”. Згідно з ними можливим є лише обмін земельних ділянок за схемою “пай на пай”, з метою забезпечення права власників земельних часток (паїв), що знаходяться всередині єдиного масиву, на самостійне господарювання на землі. Проте за спірним договором міни було здійснено обмін земельної частки (паю) мешканців Іванівки на іншу земельну ділянку, що в свою чергу порушило мораторій на заборону відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Очевидне порушення чинного законодавства стало підставою для заявлення позову прокуратурою Чернігівської області. У ході судового розгляду, в якому брали участь працівники прокуратури області, встановлено, що укладення договору міни не відповідало реальному волевиявленню сторін, а було направлено на приховання договору купівлі-продажу земельної ділянки (паю), оскільки купівля-продаж землі прямо заборонена законодавством.

Сергій Павленко

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=288344

Останні новини Чернігівщини

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт 09:38

Ще 12 нових автомобілів «Renault Duster» отримали центри первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини.

У Талалаївській об’єднаній громаді відкрили

У Талалаївській об’єднаній громаді відкрили "Інклюзивно-ресурсний центр" 08:42

У новій комунальній установі будуть опікуватися дітьми з особливими освітніми потребами. У штаті «Інклюзивно-ресурсного центру» є вчитель-логопед, дефектолог та практичний психолог, зазначено на сайті громади.

Чернігівці вчилися встановленню справедливості щодо репресованих комуністичним режимом

Чернігівці вчилися встановленню справедливості щодо репресованих комуністичним режимом 08:35

«Проблематика і досягнення процесу реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму» — під такою назвою 7 грудня у Києві проведено семінар, який організували Український інститут національної пам’яті та Національна комісія з реабілітації репресованих — жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, за участю чернігівців.

ТОВ

ТОВ "ТРАНС ЛАЙН ГРУП" знайшов працівників У Ріпках 08:17

Нещодавно у пошуках майстрів, водіїв автотранспортних засобів та дорожніх робітників до Ріпкинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості звернувся чернігівський роботодавець ТОВ «ТРАНС ЛАЙН ГРУП».

Іво Бобул: концерт на сцені Філармонійного центру

Іво Бобул: концерт на сцені Філармонійного центру 08:07

Народний артист України Іво Бобул 7 грудня з сольним концертом виступив перед чернігівськими глядачами на сцені обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини