Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:04:50

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

16.05.2021   10:29Агенцiя

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Однак такі методи виправдані, коли зібрано щедрий урожай. Якщо ви регулярно поповнюєте запаси згаданих продуктів (в торгових центрах мережі METRO робити це можна цілорічно), то вам достатньо знати, як зберігати зелень в холодильнику так, аби вона залишилася свіжою та не втратила своїх корисних властивостей.

Як зберігати зелень в холодильнику довго

Підготувати свіжі гілочки або листя до «життя» в холодильнику неважко. Пропонуємо вам скористатися будь-яким вподобаним способом із наведених нижче.

Перед тим, як відправити продукти, що ми розглядаємо, на зберігання, ви можете помістити їх у:

  1. Вакуумний контейнер (важливе зауваження — бажано, щоб використовувану місткість було виготовлено з максимально якісного пластику). Деякі види зелені можуть перебувати в такому посуді до трьох тижнів. Важливо, щоб гілочки не надто щільно прилягали одна до одної — їх не можна утрамбовувати.
  2. Банку (пам’ятайте тільки, що вона повинна бути чистою і сухою). Зелень складають у скляну місткість, збризкують водою і щільно закривають кришкою.
  3. Щільний (обов’язково новий!) пакет. Перед тим, як покласти в нього зелень, поділіть її на пучки, збризніть їх водою, кожен помістіть до окремого пакета і зав’яжіть. Аби уникнути парникового ефекту, товстою голкою зробіть у пакеті кілька дірочок.
  4. Вафельний рушник. Загорніть пучки в тканину. Потім трохи намочіть рушник (для цього можна скористатися пульверизатором) і відправте в холодильник.
  5. Місткості з водою. Сформуйте букет, поставте його в чисту воду, налиту в склянку або банку, і помістіть у дверцята холодильника. Воду потрібно буде міняти кожні два-три дні. Аби листя не вбирало запахів, накрийте його зверху кульком, попередньо проколовши в ньому дірочки.

Скільки можна зберігати свіжу зелень

 yak-zberigaty-svizhu-zelen-top-5-najprostishyh-sposobiv

Що герметичніше запаковано листя, то довше воно залишатиметься свіжим. Також термін зберігання залежить від виду зелені. Наприклад, ніжний салат здатен «прожити» в холодильнику максимум п’ять днів, щавель у вологому рушнику — до десяти, петрушка та кінза в вакуумному контейнері — до одного місяця.

У цьому випадку не варто намагатися максимально подовжити термін зберігання продуктів, які ми розглядаємо. Навіть перебуваючи в ідеальних умовах, вони неминуче втрачатимуть вітаміни. Якщо ви хочете споживати максимально свіжу та корисну зелень, експерти рекомендують зберігати її за температури не нижче 0 ° C максимум два тижні.

Правильна підготовка зелені для зберігання

Усі зусилля будуть марними, якщо ви неправильно підготуєте зелень до зберігання. Мити її не рекомендується, оскільки вода змиє захисний природний шар. Але якщо продукти сильно забруднені, то їх, звісно ж, доведеться промити.

Щоб правильно підготувати зелень до зберігання, скористайтеся простою інструкцією:

  1. Наберіть в широку миску воду. Дайте рідині кілька годин відстоятися. Опустіть в воду зелень, акуратно промийте.
  2. Двічі обполосніть продукти, які підготовлюєте, холодною водою. На цьому етапі цілком підійде і рідина з-під крана.
  3. Струсніть гілочки, розкладіть одним шаром на рушник, дайте висохнути.
  4. Переберіть зелень, позбавляючись від жовтих і зів’ялих частин, уражених ділянок.
  5. Покладіть/поставте гілочки так, як описано вище, та відправте до холодильника.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.