Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 03:49:19

10 рослин для ідеального мікроклімату в будинку

03.03.2019   10:16Агенцiя

Багато хто не здогадується про неймовірну здатність домашніх рослин впливати на мікроклімат. Рослини створюють комфортну атмосферу, стабілізують вологість повітря, насичують його киснем, щоб маленькі діти і люди, схильні до алергії, могли безпечно дихати

 

Спатіфілум (Spathiphyllum)

Квітка жіночого щастя, або біле вітрило — існує повір’я, що рослина приносить у дім щастя і любов. Спатіфілум не тільки поглинає зайву вологу і нормалізує клімат в будинку, але і знищує спори цвілі. Рослина чудово почуває себе у ванніq при температурі повітря від +18 °C.

Кавове дерево (Coffea)

З майже 100 видів люди найчастіше вирощують аравійське і конголезьке кавові дерева, які дають сорти арабіка і робуста. Перші плоди з’являються на 5-6 рік, тому краще купувати дорослу рослину. Любить добрий полив і півтінь, поглинає зайву вологу з повітря і наповнює його тропічним запахом під час цвітіння.

 

Мірт (Myrtus)

Символ миру і насолоди. У минулому люди вірили, що дерево священне: повертає молодість старим, надає бадьорість і дух подорожнім. Сьогодні ми знаємо, що мірт в будинку не тільки відновлює нормальний мікроклімат, але і піклується про здоров’я: фітонциди, що виділяються листям і квітами мірта, вбивають мікробів у повітрі.

Лавр благородний (Laurus nobilis)

Лавр у давнину любили травоїдні динозаври, які найменше опиралися при нападі хижаків. Таким чином, хижак, вибираючи легку жертву, отримував відразу обід з приправою. Люди вважали лавр символом слави, перемоги і величі. Рослина родом із субтропіків, тому любить вологе повітря, півтінь і рясний полив теплою водою. Вбираючи вологу з повітря, формує нормальний мікроклімат. Листя лавра можна сушити і використовувати в кулінарії.

 

Лимон (Citrus limon)

Лимон — рослина, приємна в усіх відношеннях: під час цвітіння наповнює повітря цитрусовим ароматом, витягає з повітря зайву вологу. Листя виділяють величезну кількість цілющих речовин, стерилізуючи простір навколо себе. Дерево любить сонячні ванни, регулярний полив і сухий грунт. Найбільше лимонів протягом року дає Павлівський сорт.

Кипарисовик (Chamaecyparis)

 

В Японії кипарисовик вважають священним деревом: вірять, що душі померлих і богів оселяються в ньому. Це вічнозелена рослина освіжає інтер’єр своїм виглядом, зволожує повітря, бореться з пилом і полегшує напади головного болю і мігрені. Натомість очікує півтінь і регулярний полив.

Сансевієрія (Sansevieria)

Або щучий хвіст, або тещин язик. Це рослина творить неймовірні речі з повітрям: зволожує його, виробляє величезну кількість кисню (для своїх розмірів) і нейтралізує шкідливі випари, що виділяються синтетичними матеріалами. За нею легко доглядати: воно зберігає вологу в листі, не вимагає рясного поливу. Чудово оселиться в будь-якому куті будинку.

Фікус (Ficus)

Одна з найпопулярніших домашніх рослин. Зволожує повітря, насичує його киснем, нейтралізує токсини і віруси, з допомогою широкого листя затримує пил. Любить великі приміщення і півтінь. В будинках часто зустрічається фікус Бенджаміна, названий на честь британського ботаніка і є символом столиці Таїланду Бангкока. Він невибагливий, швидко росте, але не любить протягів і надмірного поливу.

Цисус (Cissus)

Одні називають його кімнатним виноградом за схожість з виноградом, інші — берізкою через листя, що нагадують березові. Виняток: цисус чотирикутний. Своєю поведінкою він нагадує плющ: швидко обхоплює вусиками стебла будь-яку опору на шляху до світла. Легко адаптується до сухого повітря, поступово зволожуючи його, але потребує півтінь і регулярний вологий душ.

Каланхое (Kalanchoe)

Ефектна рослина, кожен вид якого виглядає оригінально. Каланхое родом з Мадагаскару, чудово відчуває себе лише в приміщеннях з сухим повітрям: накопичує вологу в листках і регулює клімат в квартирі. Його не можна рясно поливати, але обов’язково потрібно тримати в сонячному місці.

 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини