Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 грудня, 15:21:51

Підсумки санаторного лікування за кошти фонду

11.10.2017   10:47Агенцiя

Протягом січня - вересня 2017 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його 8 відділеннями проводилась робота щодо організації та забезпечення потерпілих (внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання) і працюючих осіб (після перенесених захворювань і травм) лікуванням в умовах санаторно-курортних закладів.

За 9 місяців поточного року 58 інвалідів внаслідок трудового каліцтва охоплено санаторно-курортним лікуванням. В тому числі видано 7 санаторно – курортних путівок, що придбані централізовано Фондом, та укладено 51 договір на відшкодування витрат за надані послуги санаторіям. Станом на 1 жовтня – 43 особи пройшли повний курс лікування; 12 – перебувають в оздоровницях та по чотирьох – терміни заїзду розпочнуться в жовтні місяці.

Із загального числа потерпілих, санаторно-курортне лікування яких оплачено коштом Фонду – 5 інвалідів І групи з наслідками травм і захворювань хребта та спинного мозку. Крім того, двоє – потерпілі, які переселилися з території проведення антитерористичної операції; вони пройшли курс санаторного лікування за профілем захворювань нервової системи.

Слід зазначити, що Порядок, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 33 передбачає відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих. Тож, з часу запровадження такого механізму, інваліди за наслідками трудових каліцтв чи професійних захворювань отримали путівки в 15 різних оздоровниць, які самі ж обрали.

Важливим напрямком роботи в частині надання медико-соціальних послуг застрахованим особам є забезпечення їх відновлювальним лікуванням (медичною реабілітацією) в умовах реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.

За 9 місяців коштом Фонду оплачено медичну реабілітацію (відновну терапію) 907 застрахованих осіб (працюючих громадян) Чернігівщини.
За рахунок бюджетних асигнувань Фонду на ці цілі придбано 890 реабілітаційних путівок згідно заявок закладів охорони здоров’я області. 

Всі путівки були передані для проходження курсу реабілітації після перенесених захворювань і травм (не пов’язаних з виробництвом) застрахованим особам, що проходили стаціонарне лікування. Видачу путівок здійснювали відбіркові комісії, що створені в 35 лікарнях області, за умови наявності у хворих медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря для доліковування в санаторіях по дев’яти профілях.

Таким чином отримали путівки 860 хворих – працюючих людей та 30 дітей:
– з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи (268 осіб, в т.ч. 22 дитини (у супроводі дорослого));
– після гострих цереброваскулярних порушень (129 осіб);
– після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах (155 осіб);
– після оперативних втручань на органах травлення (119 осіб);
– після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок (99 осіб, в т.ч. 2 дитини (у супроводі дорослого));
– після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи та після оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії (22 особи);
– післяопікових хворих (9 осіб, в т.ч. 6 дітей (у супроводі дорослого));
– порушень перебігу вагітності (45 осіб);
– медико-психологічна реабілітація постраждалих учасників АТО (7осіб).

Водночас, на підставі висновків МСЕК (ЛКК) в санаторно-курортні заклади для проходження медичної реабілітації було направлено 17 застрахованих осіб – потерпілих за прямими наслідками страхового випадку (по захворюваннях опорно-рухового апарату – 15; нервової системи – 2 чол.).

До відома працюючих: з 1 січня 2018 року запроваджується новий механізм та умови відновлювального лікування – Фонд здійснюватиме відшкодування (оплату) санаторно-курортним закладам витрат за надані соціальні послуги з лікування осіб,  застрахованих за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, і їх дітей в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Відповідний Порядок затверджено постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 за погодженням з Міністерством охорони здоров’я. Так само як і за Порядком № 33, – застрахована особа буде мати право вільного вибору санаторію відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації згідно лікарського висновку.


Галина Мазур, заступник начальника відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

Діяльність комісії Чернігівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо встановлення статусу учасника бойових дій

Діяльність комісії Чернігівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо встановлення статусу учасника бойових дій 13:21

13 грудня у Чернігівському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відбулося чергове засідання комісії з питань надання статусу учасника бойових дій, на яке були запрошені представники регіональних засобів масової інформації. В роботі комісії також брали участь представники Генерального штабу Міністерства оборони України.

Оголошується конкурс на заміщення посади директора КЗ

Оголошується конкурс на заміщення посади директора КЗ "Обласний центр народної творчості" Чернігівської обласної ради 13:05

«Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА відповідно до Закону України «Про культуру» оголошує конкурс на заміщення посади директора КЗ «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради.

Відбулася прес-конференція з приводу першого балу-аукціону

Відбулася прес-конференція з приводу першого балу-аукціону "Діамантові Янголята" 12:56

Відбулася прес-конференція з приводу першого балу-аукціону «Діамантові Янголята» в Чернігові, який заплановано провести у концерт-холі комплексу «Градецький» 16 грудня о 18:00.

У Ніжинському університеті обрали

У Ніжинському університеті обрали "Міс та Містера 2018" 12:15

Вісім неперевершених пар засліплювали вродою та вишуканістю глядачів оновленої конкурсної програми для красивих, талановитих та розумних «Міс та Містер університет 2018», що відшуміла днями в Ніжинському державному університеті.

Звіт Чернігівського міського голови за 2017 рік. ВІДЕО

Звіт Чернігівського міського голови за 2017 рік. ВІДЕО 11:34

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звітував про роботу в 2017 році на відкритій зустрічі з представниками громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини