Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:30:48

Смачні рецепти вихідного дня

02.10.2016   10:52Агенцiя

Гуцульська кухня багата різними цікавими в приготуванні і смачними стравами. Неймовірно ароматне і дуже проста страва – бануш по-гуцульськи.

Це страва є повсякденною їжею в кожній гуцульській родині, варять її дуже часто 3-4 рази в тиждень. Бануш до недавно вважався їжею бідняків, яка рятувала гуцулів від голоду. Зараз це страва з кукурудзяного борошна і сметани стала традиційною для гуцулів і вважається делікатесом.

Інгредієнти для приготування бануша по-гуцульськи:


Борошно кукурудзяне – 1 склянку
Сметана 25 – 45 % жирності – 500 грам
Молоко 3-5 % жирності – 1 склянку
Сало свиняче (ошийок чи грудинка) – 400 г
Смалець свинячий – 2 столові ложки
Цибуля ріпчаста – 1 шт.
Бринза овеча – 200 грам або за смаком
Сіль – 1 чайна ложка або за смаком
Цукор – 1 чайна ложка або за смаком
Перець чорний мелений за смаком

В чавунний казанок вливаємо 500 грам сметани і для того, щоб вона не була сильно густа розбавляємо її 1 склянкою молока. Доводимо інгредієнти до кипіння і заправляємо 1 чайною ложкою солі і 1 чайною ложкою цукру без гірок. Кількість солі і цукру не принципово, можете класти ці інгредієнти за смаком, але не забувайте про те, що солона бринза. Потім акуратно, тонкою цівкою всипаємо крупу в казан з розбавленою киплячою сметаною, інтенсивно і без зупинки перемішуючи інгредієнти дерев’яною лопаткою, за напрямом годинникової стрілки до згущення, поки на поверхні не виступлять крапельки жиру.

Безперервно помішуючи дерев’яною лопаткою, доводимо кукурудзяне борошно до повного згущення. Вариться бануш приблизно від 25 до 30 хвилин, хоча все залежить від якості борошна і сметани. Готовий банош повинен вільно відставати від стінок казанка. Потім накриваємо казанок кришкою, ставимо його в духовку, попередньо розігріту до 100 градусів, і даємо кукурудзяній муці ще більше розбухнути протягом 5 – 10 хвилин. Готовий банош залишаємо у вимкненій духовці для того щоб він не охолов.

Поки банош доходить до повної готовності готуємо піджарку. Сковороду, розігріваємо і кладемо в неї 2 столові ложки смальцю. Коли жир розтопиться, додаємо шматочки попередньо нарізаного сала і смажимо їх до золотистої скоринки. Додаємо до смаженого сала нарізану цибулю і за смаком чорний мелений перець..

Всі інгредієнти готові. Беремо тарілку чи глечик, насипаємо кашу, зверху кладемо смажені свинячі шкварки з цибулею, посипаємо шматочками бринзи і поливаємо залишками свинячого жиру.

Бануш по-гуцульськи подається тільки в гарячому вигляді.

Приємного апетиту!

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.