Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:52:23

26 лютого з легкої руки французького філолога Літтре пущений в обіг термін "мікроб"

26.02.2016   07:24Агенцiя

Автор терміну «мікроб» — французький філолог Еміль Літтре.

Мікроорганізми (мікроби) — назва збиральної групи живих організмів, які занадто малі для того, щоб бути видимими неозброєним оком. Їх звичайний розмір менше 0,1 мм.

До складу мікроорганізмів входять як без'ядерні (прокаріоти: бактерії, археї), так і еукаріоти: деякі гриби, Найпростіші, але не віруси, які зазвичай виділяють в окрему групу. Більшість мікроорганізмів складаються з однієї клітини, але є і багатоклітинні мікроорганізми. Вивченням цих організмів займається наука мікробіологія.

Мікроорганізми живуть майже повсюдно, де є вода, включаючи гарячі джерела, дно Світового океану, а також глибоко всередині земної кори. Вони є важливою ланкою в обміні речовин в екосистемах. У той же час патогенні мікроорганізми викликають хвороби людини, тварин і рослин.

Вперше мікроорганізми були відкриті більш 250 років тому, в 17 столітті, коли з'явилася можливість спостерігати їх за допомогою оптичних приладів, що давали збільшення у 160 — 200 раз.

Великий внесок в науку про мікроби вніс відомий французький вчений Луї Пастер. Одним з основоположників світової та вітчизняної мікробіології був Ілля Ілліч Мечников.

Саме ж слово «мікроб» було придумано філологом і філософом Емілем Літтре, автором фундаментального «Словника французької мови» . Саме до нього звернувся французький вчений Шарль Седійо і попросив Еміля Літтре підібрати відповідну назву мікроорганізмам. Літтре знайшов відмінне слово «мікроб». Сей факт зафіксований в листі, відправленому філологом 26 лютого 1878 року.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.