Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 05:15:58

Як корисні звички стають згубними для здоров'я

22.01.2012   15:02Агенцiя

Чи можуть наші щоденні звички бути згубними для здоров’я? Ми всі чудово знаємо, що задля того, аби підтримувати себе у прекрасній формі не потрібно палити, пити, а також варто вживати здорову їжу. Але все більше досліджень свідчать, що іноді, здавалося б, доброякісні звички можуть також зашкодити.

Душ кожного дня

За словами лікаря-консультанта, дерматолога лондонської клініки Cranley Ніка Лоу, більшість людей занадто часто приймають душ. Дуже гаряча вода у поєднанні із жорстким милом можуть позбавити шкіру жирів, що призводить до сухості, появи тріщин і навіть інфекції. “Більшості з нас не потрібно митися кожного дня. Якщо перспектива пропустити один день душу лякає вас, хоча б переконайтеся, що ви миєтеся більш прохолодною водою”, – зазначає лікар.

Спати протягом 8-ми годин

Загально відоме поняття про те, що спати необхідно твердих вісім годин щоночі – не є зовсім правильним. За словами професора Джима Хорна із Центру дослідження сну Університету Лафборо, отримуючи кожної ночі вісім годин сну, ви можете відчувати себе більш втомленим. Він вважає, що короткий, тривалістю від 4-х до 15-ти хвилин денний сон, є більш ефективним і дорівнює одній годині нічного сну. Він пояснює, що сотні років тому, розповсюдженою практикою був поділ щоденного сну на декілька сегментів. Між тим, професор вважає, що сучасне уявлення про те, що прокидатися вночі погано, може погано впливати на якість сну. Лікар наводить приклад: “Ми прокидаємося о третій ночі і лежимо, нервуємо, що не спимо, у той час, коли можна встати та зайняти свою голову чимось корисним і розслаблюючим – вирішити головоломку чи почитати книгу до тих пір, доки тіло не підкаже нам, що ми знову готові до сну”.

Полоскання після чистки зубів

“Боріться із звичкою полоскати рот після чистки зубів”, – каже лондонський стоматолог Філ Стеммер, співробітник “Центру свіжого дихання у Лондоні”. “Полоскання змиває захисний флуорідний шар, що залишає зубна паста”, – каже він. Сам лікар намагається навіть не пити після чистки зубів протягом 30-ти хвилин. “Я навіть не змочую свою зубно щітку перед тим, як вичавити на неї зубну пасту, адже тоді знижується ефективність зубної пасти”, – каже він. Крім того, за словами лікаря, не треба чистити зуби одразу після їжі. Треба зачекати близько 30-ти хвилин, адже їжа тимчасово пом’якшує зубну емаль і треба дати їй час затверднути знову. Найкращим є почистити зуби перед їжею, а після – прополоскати рот рідиною, що не містить спирту.

Сидіння на унітазі

Сучасні туалети – шкідливі для нас, свідчить дослідження, опубліковане ізраїльськими вченими у журналі “Digestive Diseases and Science”. Мова йде про сидіння на унітазі. “Більш природнім”, на думку вчених, є справляти природні потреби, сидячи навпочіпки. У такому положенні не треба великої “напруги”. У результаті – знижується ризик захворіти на геморой та дивертикульоз.

Прибирання

Американські вчені встановили, що прибирання може бути шкідливим для вашого здоров’я. Так, вчені оглянули 100 працюючих чоловіків та жінок і виявили, що ті, хто бере на себе відповідальність за чистоту у домі мають підвищений тиск, на відміну від тих, хто цього не робить. У матеріалі видання “Psychosomatic Medicine”, вчені зазначили, що найбільшу проблему становить не саме прибирання, а переживання – як з ним впоратися. Вони також виявили, що використання побутової хімії може спровокувати виникнення астми.

Неправильне дихання

“Якщо будь-яку людину попросити глибоко вдихнути, вона безсумнівно буде вдихати грудною клітиною якнайбільше повітря, що не є правильним”, – каже лікар-психотерапевт, голова громади з боротьби зі стресами Нейл Шах. Він зазначає, що дорослі, як правило, зловживають грудним диханням, внаслідок чого, у нижній частині легенів застоюється несвіже повітря. А саме у цій частині парного органу зосереджені “найбільш ефективні, у сенсі газообміну, судини”. Лікар радить дихати животом і робити це “ритмічно та регулярно”. Здійснювати від 12-ти до 20-ти циклів на хвилину, при чому між вдихом і видихом робити коротку паузу.

Розслаблення після їжі

Ми всі це робимо – після напруженого дня нашвидкуруч вечеряємо, а потім розслабляємося на дивані протягом години і швидко лягаємо спати. За словами дієтолога із Кембріджу Клер Макевеллі, якщо після вживання їжі розслаблятися на дивані, то імовірніше за все, організм перетворить спожите на жир. Найбільш калорійну їжу вона радить вживати зранку. Між тим, навіть якщо повечеряти о 8-9 вечора, “інтенсивна 20-ти хвилинна прогулянка” позбавить від ризику набрати зайву вагу, а корисніше за все – регулярне харчування невеличкими порціями, каже експерт.

http://life.pravda.com.ua

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини