Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 11:57:49

30 серпня - Міжнародний вдень жертв насильницьких зникнень

30.08.2013   06:58Агенцiя

Генеральна асамблея ООН у 2011 році висловила у своїй резолюції серйозну стурбованість тим , що у світі зростає кількість насильницьких зникнень людей .

У цю категорію включаються арешти , затримання та викрадення.

Тієї ж резолюцією Генеральна асамблея оголосив 30 серпня Міжнародний вдень жертв насильницьких зникнень ( International Day of the Victims of Enforced Disappearances ) .

Насильницькі зникнення увійшли в стратегію насадження атмосфери терору і , на думку експертів Генеральної асамблеї ООН , перетворилися на глобальну проблему.

Перш подібні випадки асоціювалися з диктаторськими режимами , але сьогодні вони відбуваються в самих різних ситуаціях , особливо при внутрішніх конфліктах як засіб політичного придушення опонентів.

Проблемою насильницьких зникнень щільно займається організація Amnesty International. Традиційно в цей день вона звертається до урядів країн із закликом вжити всі можливі кроки , спрямовані на викорінення такої практики.

Одним з інструментів боротьби стала Міжнародна конвенція захисту всіх осіб від зникнень , прийнята в 2006 році. Вона зобов'язує держави надати насильницькому зникненню статус кримінального злочину , захищати свідків подібних випадків , а також розшукувати зниклих людей або - у разі їх смерті - хоча б останків.

Крім того , конвенція закликає уряди встановити чіткі гарантії для людей , позбавлених волі. І все ж проблема поки не вирішена. Сотні тисяч випадків насильницького зникнення залишаються не розслідуваним , в той час як щороку відбуваються нові . І в Міжнародний день жертв насильницьких зникнень активісти руху закликають громадянське суспільство звернути увагу на проблему і зробити все , що в його силах , щоб впоратися з нею.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 11 листопада до 8:00 12 листопада 2019 року.

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 09:16

Продовжуємо впроваджувати сучасні підходи у безпеці дорожнього руху. Цьогоріч на автошляхах державного значення Чернігівської області буде встановлено одинадцять демпферних систем - амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей.

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини