Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:28:16

У діалозі влади та громади не вистачає системності

01.12.2012   18:42Агенцiя

Співпраця між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства часто не ефективна, бо їй не вистачає постійності і системності.

Таким був один із висновків фокус-групи на тему: «Існуючі механізми взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства», що відбулася у Мені. Плюси та мінуси у стосунках влади та громади обговорили представники найактивніших громадських організацій міста та району.

Думки учасників фокус-групи інколи були полярними: від оцінки рівня взаємодії між органами влади й громадою словом «ніякий» до конкретних прикладів тісної співпраці. Зокрема, голова районної ветеранської організації Раїса Москальська запевнила, що влада завжди підтримує ініціативи ветеранів і всіляко сприяє ефективній роботі громадської організації. Звісно, для цього потрібна ініціативність самої громади, не чекати, що все принесуть «на тарілочці».

Учасники фокус-групи погодилися з думкою, що при вирішенні місцевих проблем у тандемі виконавчої влади та громадського активу зовсім не зайвим є і третій – місцеве самоврядування. Поєднання зусиль трьох інституцій дозволило б ефективно працювати на розвиток громад.

Як зазначила модератор фокус-групи керівник Чернігівської громадської організації «Центр «Доброчин» Наталія Дрозд, громадські лідери Менщини мають усі можливості, аби впливати на розвиток території і лобіювати інтереси громади. А для цього варто не тільки визначити механізми співпраці з владою, але й забезпечити їх ефективне функціонування.

За визнанням усіх учасників фокус-групи, цей захід став не тільки цікавою і плідною дискусією, але і дав поштовх до подальшої активізації громадських організацій Менщини.

Захід проходив у рамках проекту Асоціації регіональних засобів масової інформації «Громада і влада: партнерство, діалог і взаємодія» за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання пп. 4, 8 обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки «Чернігівська громада».

Олександр Назаренко,
Асоціація регіональних ЗМІ

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».