Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:58:09

Презентація друкованих видань з нагоди 80-ої річниці утворення Чернігівської області та 210-річчя створення Чернігівської губернії

20.11.2012   15:45

20 листопада на засіданні прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації проведено презентацію нових видань, а саме фотоальбомів «Чернігово-Сіверська земля», «Чернігівській області – 80 років» та збірника документів «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів».

Нові видання презентували в. о. начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Дмитро Никоненко, директор Державного архіву області Раїса Воробей, начальник відділу використання інформації документів архіву Ірина Гаврись, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Чернігівського державного технологічного університету Олександр Крук, працівники Державного архіву та обласного історичного музею ім. В. Тарновського. Відкриваючи захід, Дмитро Никоненко підкреслив, що ці видання спеціально підготовлені до ювілейних дат області та гідно презентують неповторність і привабливість Чернігово-Сіверської землі.

У фотоальбомі «Чернігово-Сіверська  земля» знайшли відображення чудові краєвиди і архітектурні шедеври, історичні  пам’ятки і портрети наших земляків, які своєю працею творили і творять новітню історію рідного краю. Над альбомом працював колектив упорядників на чолі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканком. Вступну статтю підготував Олександр Коваленко, кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського. Використані фотоілюстрації Миколи Турчина, Віктора Кошмала, Миколи Тищенка, Валентина Вороб’я, Валерія Сорокіна.

Раїса Воробей розповіла  про видання «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів». У ньому містяться документи, що висвітлюють події утворення Чернігівської губернії як самостійної адміністративно-територіальної одиниці у складі Російської імперії, а також різні етапи розвитку у хронологічній послідовності. Збірник розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх хто цікавиться історією Чернігівського краю. Чимало цікавих відомостей надав також рецензент збірника Олександр Крук.

Ірина Гаврись у своєму виступі поінформувала про роботу над фотоальбомом «Чернігівській області – 80 років», де представлені фотокопії документів, фотографії про історію утворення нашої області та головні події, що відбувалися на протязі її існування. У виданні використані документи з фондів Державного архіву Чернігівської області, фото з фондів Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського та фото з архівів В. Кошмала, С. Бутка, М. Рябчука.
 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».