Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 23:29:59

Стан техногенної і природної безпеки на Чернігівщині

07.11.2012   16:16

6 листопада відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене стану техногенної і природної безпеки в області та проведеним заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільного захисту області до реагування на надзвичайні ситуації. Присутніх поінформував з цих питань заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Дейнека.

Він зазначив, що з метою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків в області створена і функціонує територіальна підсистема єдиної держаної системи цивільного захисту населення і територій. З урахуванням наявних загроз, стану техногенної та природної безпеки та реальних можливостей системи реагування на надзвичайні ситуації у 2012 році здійснювався комплекс заходів, спрямований на підвищення рівня природно-техногенної безпеки області.

До природних загроз в області належать: зсуви, підтоплення сільських населених пунктів, руйнування та розмив берегів річок, загрози гідрометеорологічного характеру, пожежі у природних екосистемах. Зокрема, зсувні процеси загрожують 25 населеним пунктам області у Коропському, Новгород-Сіверському, Прилуцькому та Чернігівському районах, у тому числі містам Чернігову та Прилукам. 32 населені пункти зазнають постійного підтоплення у період повені.

Техногенна небезпека обумовлена наявністю на території області об’єктів, що використовують у господарській, медичній та науковій діяльності джерела іонізуючого випромінювання та об’єктів, що використовують хімічні речовини.

За словами Володимира Дейнеки, основна маса радіоактивних відходів, що наявні в області, накопичені в результаті закінчення терміну експлуатації джерел іонізуючого випромінювання. Окрім того, на Чернігівщині функціонують Корюківське, Семенівське та Ріпкинське сховища радіоактивних відходів, що були зібрані в процесі ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Всі сховища знаходяться у задовільному стані.

Володимир Дейнека також звернув увагу на небезпеку, пов’язану з утворенням і накопиченням токсичних відходів, серед яких найнебезпечнішими є відходи зі вмістом важких металів, нафтопродукти, непридатні до застосування пестициди.

В області функціонує 22 хімічно небезпечні об’єкти, переважна більшість яких зосереджена у місті Чернігові. 679 підприємств Чернігівщини продукують у процесі своєї діяльності токсичні відходи. На даний час в області накопичено понад 3,5 тис. тонн відходів І–ІІІ класів небезпеки, а також 2,6 млн. тонн золи від спалення вугілля на Чернігівській ТЕЦ. Протягом січня – жовтня 2012 року було перезатарено та вивезено за межі області 341,886 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

У випадку руйнування греблі Київської ГЕС існує загроза затоплення частини території Козелецького району, на якій знаходиться 11 населених пунктів.

Постійно існує вірогідність виникнення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення населення (електро-, газо-, тепло-, водозабезпечення та водовідведення).

Протягом січня – жовтня поточного року на території області було зареєстровано 6 класифікованих надзвичайних ситуацій (3 – техногенного та 3 – природного характеру) та 2041 небезпечна подія, внаслідок яких загинули 302 особи та постраждали 677 осіб. Загальний розмір збитків склав близько 29 млн. грн. Володимир Дейнека зауважив, що 80% усіх надзвичайних подій складають дорожньо-транспортні пригоди та побутові пожежі.

Також серед актуальних питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру Володимир Дейнека назвав продовження утилізації непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, утилізацію боєприпасів, зокрема – на 6-му арсеналі Командування сил підтримки ЗСУ поблизу міста Ічня, усунення негативних наслідків зсуву берегу у Новгороді-Сіверському.

Здійснення заходів щодо забезпечення техногенної та природної безпеки Чернігівської області продовжується і залишається під постійним контролем керівництва облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини