Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:53:06

Місцеві референдуми: все тільки починається

11.10.2012   08:49Агенцiя

10 жовтня в експертному клубі “Чиста політика” відбулась прес-конференція, присвячена завершенню проекту “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні”, який в рамках коаліційної співпраці реалізовує Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

За словами Євгенія Романенка, керівника проекту, головною ідеєю коаліційної співпраці громадських організацій з 8 областей України стало поєднання експертного потенціалу регіонів для напрацювання рекомендацій до законопроекту “Про місцевий референдум” (р.н. 7082), який ухвалено парламентом у першому читанні 19.04.2011 р.

Насамперед, зусилля представників громадськості та зацікавлених органів місцевої влади спрямовувалися на включення в проект нормативного документу положень, які б розширили можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення за ініціативою громадськості. “Аналітичний етап проекту – всебічний аналіз проекту закону, проведення фокус-груп, експертних опитувань та тематичних “круглих столів” – дозволив напрацювати комплекс узгоджений рекомендацій до законопроекту, які формалізовані як в окремих аналітичних звітах, так у вигляді зведених рекомендацій до проекту закону. Всі напрацьовані в рамках проекту аналітичні матеріали розміщувалися в регіональних ЗМІ”, – відзначив Євгеній Романенко.

Не менш важливою складовою проекту стало проведення широкої просвітницької кампанії на місцевому рівні з метою популяризації місцевого референдуму як ефективного інструменту прямої демократії. За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду, найбільш резонансним заходом в цьому напрямку стало проведення наприкінці липня міні-референдуму в м. Чернігові. “Слід підкреслити, що саме після нашого заходу ряд політичних сил почали активно артикулювати тематику місцевих референдумів та акцентував на них увагу при складанні передвиборчих програм”, – сказав Геннадій Максак.

Але фінальний і найголовніший етап проекту – імплементація напрацьованих рекомендацій – попереду. Про це повідомив Олександр Заславський, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив (м. Київ) – організації, яка виступає координатором коаліції та забезпечує комунікацію з Верховною Радою України.

“Ситуація, яка на сьогодні склалась з законопроектом про місцевий референдум, полягає в тому, що в Комітеті з державного будівництва та місцевого самоврядування, як з об’єктивних, так і з політичних причин, ще не відбулося жодного засідання утвореної робочої групи по цьому питанню. Це означає, що законопроект автоматично включається до порядку денного наступної сесії нової Верховної Ради як такий, що пройшов перше читання. Відповідно, доопрацьовувати його буде вже Комітет у новому складі. І ми будемо лобіювати пропозиції громадських експертів вже після затвердження нового складу Комітету. Сподіваємося, що на хвилі змін оновлені мандатоносці з завзяттям будуть доопрацьовувати такий необхідний нам всім законопроект”, – зазначив представник ЛЗІ.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.