Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:30:20

Про адаптацію до зміни клімату говорили учасники семінару в Чернігові

25.07.2012   08:11

24 липня в Чернігові в рамках розроблення Національного плану з адаптації до зміни клімату з урахуванням регіональних особливостей розпочав роботу міжрегіональний семінар на тему “Сприяння розробленню ефективного національного та регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату”.

Головна мета заходу – інформування представників місцевих органів влади, науковців та зацікавлених громадських організацій про глобальні, національні та місцеві виклики в результаті зміни клімату.

Організаторами семінару виступили Державне агентство екологічних інвестицій України та Регіональне Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

У семінарі взяли участь представники обласних державних адміністрацій, обласних управлінь охорони навколишнього природного середовища, обласних управлінь водного господарства, обласних гідрометеорологічних організацій, університетів, науково-дослідних інститутів, науковці, представники громадських організацій Київської, Кіровоградської, Черкаської та Чернігівської областей.

Відкриваючи захід, перший заступник голови Державного Агентства екологічних інвестицій Іван Варга зазначив, що семінар такого формату на тему зміни клімату відбувається вперше. Це є знаковим і досить важливим не лише в масштабі регіональної, але й загальнодержавної політики України з адаптації до зміни клімату. Найближчим часом подібні семінари пройдуть у м. Суми та м. Луганськ для представників 8-ми областей.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віктор Геращенко. Він зокрема, відмітив, що зміна клімату – одна з найгостріших вже не тільки екологічних, а й економічних проблем, які стоять сьогодні перед людством. Майже щодня пересічний українець стикається з наслідками зміни клімату в повсякденному житті. Тож потрібно спільними зусиллями визначити подальші дії з адаптації до зміни клімату.

Віктор Геращенко побажав присутнім, щоб у ході семінару були напрацьовані дієві пропозиції, які увійдуть до Національного та регіональних планів дій з адаптації до зміни клімату.

Спікерами семінару виступили: представники Державного агентства екологічних інвестицій України, науковці (зокрема з Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту, Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва й Одеського державного екологічного університету), представники міжнародних організацій (ОБСЄ, Фонду імені Фрідріха Еберта, Світового банку) та громадських організацій.

Під час заходу відбулася презентація досвіду Європейського Союзу в адаптації до зміни клімату та застосування його в Україні, досвіду Німеччини у розробленні стратегії та регіональних планів адаптації до зміни клімату, адаптації до зміни клімату в країнах Східної Європи і Центральної Азії.

Увазі учасників було представлено доповіді про регіональні прояви глобальної зміни клімату в північних і центральних областях України, вони також мали змогу ознайомитися з проекціями зміни параметрів кліматичної системи у північних та центральних областях України до середини XXI століття.

25 липня семінар продовжить свою роботу інтерактивною сесією. Учасники семінару обговорять наслідки зміни клімату в Чернігівській, Київській, Кіровоградській, Черкаській областях та, застосувавши отриману інформацію на практиці, зможуть долучитися до процесу розробки рекомендацій до Національного плану з адаптації до зміни клімату.

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).