Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:17:23

Які примусові заходи зараз вживаються до боржників за комунальні послуги?

26.06.2018   12:12Агенцiя

З початку року на примусовому виконанні в територіальних підрозділах ДВС міста Чернігова перебувало близько 5000 виконавчих проваджень про стягнення заборгованості за комунальні платежі. Загальна сума, яку заборгували по місту складала майже 22 млн грн. Тому державними виконавцями вживаються заходи примусового характеру для стягнення відповідної заборгованості. Про це прес-службі Чернігівської міської ради розповів Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Він зазначив, що заходи примусового характеру, які вживаються державними виконавцями, визначені ЗУ «Про виконавче провадження»:
- Першочергово виконавець накладає щомісячне стягнення на кошти боржника ( заробітну плату, пенсію), якщо є така можливість.
- Якщо боржник ніде не працює, або ухиляється, не повідомляючи своє місце роботи (неофіційно працює) - іде перевірка майнового стану. Направляються запити до реєструючих органів з метою виявлення рухомого та нерухомого майна. Після чого державний виконавець накладає арешт на майно. Проводиться опис, оцінка, а потім майно передається на реалізацію. Отримані від його реалізації  кошти скеровуються на рахунки споживачів, - сказав Олег Трейтяк.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області також розповів, що в Україні з 2017 року працює відкритий «Єдиний реєстр боржників» і всі боржники автоматично вносяться до нього:

- З моменту відкриття виконавчого провадження, державний виконавець вносить всі відомості до «Єдиного реєстру боржників». І поки боржник не сплатить всю суму заборгованості він буде перебувати в даному реєстрі. Одночасно застосовується певні обмеження, які передбачені законом. Наприклад, коли громадянин України (боржник) звертається до нотаріуса для здійснення якогось правочину, то нотаріус повинен відмовити боржнику і не пізніше наступного дня повідомити державного виконавця, аби той вжив заходи примусового характеру і наклав арешт на майно боржника, - Олег Трейтяк.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини