Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:14:38

На Чернігівщині за останні три роки не покарали жодного кривдника журналістів

15.09.2017   09:41Агенцiя

За останні три роки жодне кримінальне провадження відкрите по статтям пов’язаних зі злочинами проти журналістів та свободи слова не було передано до суду.

Такі дані 14 вересня з’ясувалися під час проведення круглого столу присвяченого стану розслідування справ проти журналістів та свободи слова в Чернігівській області.

Проведення публічних заходів приурочених до сумної події в житті України – 16 вересня - дню вбивства журналіста Георгія Гонгадзе,  були ініційовані ГО «Інститут масової інформації» по більшості обласних центрів України.

За інформацією озвученою заступницею  начальника слідчого управління ГУНП у Чернігівській області полковницею поліції Галиною Луговською, за останні три роки в реєстр досудових розслідувань було внесено 17 справ пов’язаних з журналістами. В основному, це події, які кваліфікувалися по 171 статті Кримінального кодексу – перешкоджання журналістській діяльності. В той же час, жодне з відкритих кримінальних проваджень не було передано до суду. Відповідно нікому не висувалося звинувачення та ніхто не був покараний.

Причин такої ситуації кілька. В одних випадках роками тривають слідчі дії і поліція не може або встановити винних, або знайти свідків для з’ясування обставин.

Часто справи просто закриваються слідчими з формулюванням : «за відсутністю складу злочину». Також, за словами, Галини Луговської, присутні випадки, коли прокуратура не погоджує поліції вручення підозри через недостатність, на думку прокурорів, доказової бази.

Присутні на засіданні «круглого столу» журналісти чернігівських видань констатували, що професія журналістів в області стає більш небезпечною, оскільки всі злочини проти журналістів залишаються непокараними.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.