Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:43:04

Міліціонери вивчали Європейську конвенцію з прав людини

04.06.2012   09:21

В УМВС області з особовим складом були проведені навчання в системі службової підготовки щодо основних положень статті 3 Європейської конвенції з прав людини, про захист прав людини та основоположних свобод щодо недопущення у своїй діяльності випадків катувань та жорстокого поводження.

Заняття в системі службової підготовки провела голова громадської ради при УМВС України в Чернігівській області, директор благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр” Алла Лепеха.

Тема проведеного заняття вибрана не випадково, адже останнім часом ЗМІ звертають посилену увагу на всі випадки катувань та жорстокого поводження з громадянами з боку працівників правоохоронних органів.

На думку правозахисників, рівень насильства і невиправданої жорстокості в суспільстві невпинно зростає, а відвідування міліцейських підрозділів не завжди залишає у громадян тільки позитивні емоції.

Ще й дотепер в Україні виявляються ганебні факти проявів брутального чи жорстокого поводження, застосування катувань з боку працівників міліції, мають місце непоодинокі випадки перевищення службових повноважень внаслідок хибного розуміння інтересів служби, зневажання прав, свобод і законних інтересів громадян.

Небажання проведення деякими керівниками тривалої роботи щодо документування злочинної діяльності окремих осіб штовхає деяких працівників міліції на шлях здійснення психологічного тиску на затриманих та доставлених, фальсифікацію матеріалів про адміністративні правопорушення, незаконне затримання осіб. Побиття громадян унаслідок намагання будь-яким шляхом розкрити злочин стає наслідком почуття безкарності та вседозволеності, відсутності належних морально-психологічних установок, низького рівня фахової майстерності, загальної культури, професійної деформації, а в ряді випадків і моральної деградації – констатувала голова громадської ради.

Алла Григорівна на конкретних прикладах проаналізувала поведінку співробітників міліції. Так, наприклад, у ЗМІ було розповсюджено інформацію стосовно 32-річного Руслана Зайця, який втік з райвідділу міліції однієї з областей через вікно третього поверху. Зараз він перебуває в лікарні, має забій голови, струс мозку і тріщину у тазовій кістці. Цей чоловік був затриманий співробітниками міліції за підозрою у вчиненні злочину. В районі сталося жахливе вбивство – загинуло подружжя пенсіонерів. Чоловіка з дружиною зарізали, а хату підпалили. Руслан – племінник покійних, тому один з перших попав в поле зору міліції. За словами Руслана Зайця, його катували, примушували зізнатися у скоєному. Хлопець зі страху та болю вистрибнув з третього поверху.

На офіційному сайті повідомили, що він з невідомих мотивів вистрибнув із вікна, незважаючи на те, що його намагалися втримати присутні в залі. Районна прокуратура розпочала перевірку.

Про причини таких випадків, про дії та заходи, необхідні для того, щоб не допустити випадків катувань та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ, йшлося на заняттях.

Крім того, були підняті питання поведінки та професійної етики працівників міліції.

Алла Лепеха висловила впевненість, що вивчення співробітниками міліції статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, матеріалів щодо практики застосування цієї норми Європейським Судом з прав людини, основних положень Конвенції проти катувань, жорстоких або таких, що принижують людську гідність видів поводження чи покарання сприятиме зменшенню насилля і невиправданої жорстокості з боку працівників правоохоронних органів щодо громадян.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.