Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 07:21:56

Внутрішньопартійні конфлікти – ознака старту виборів

30.04.2012   08:21Агенцiя

Парламентські вибори 2012 вирізнятимуться жорсткою конкуренцією як між кандидатами, так і однопартійцями. Окремі конфлікти вже сьогодні мають публічний характер.

Остання подія, що відбулася 26 квітня у Чернігові, свідчить про активний старт виборчої кампанії. Колишні активісти чернігівського “Фронту змін” виступили проти поглинання партії “Батьківщиною”.

Ігор Романенко, до недавнього часу в.о. керівника обласної організації партії “Фронт змін”, оголосив про свій вихід з партії, мотивуючи власні дії тим, що не хоче знаходитись в партії разом з Турчиновим, Кожем’якіним, та вступає до партії Наталії Королевської “Україна – Вперед”. Олена Варнакова також оголосила про свій вихід з “Фронт змін”, підкресливши, що залишиться позапартійною: “Мне не понятно, как можно соединить идеологически разные проекты. “Батькивщина” по своей сути – это партия с социалистическими ценностями. Фронт змин – либеральная ідеологія”. Алла Ващенко повідомила, що не всі рядові члени партії на місцях поділяють стратегію, яку обрав Арсеній Яценюк (стосовно об’єднання із БЮТом).

Заяви своїх колишніх однопартійців прокоментував присутній на прес-конференції в.о. керівника обласної організації ФЗ Олександр Нерета, який підкреслив, що зроблені заяви є особистою думкою ініціаторів прес-конференції: “Після того, як вони (Ігор Романенко та Алла Ващенко) стали працювати в команді Наталії Королевської, згідно статуту партії вони вже не являються членами партії “Фронт змін”.

Організаційні конфлікти супроводжують процес реструктуризації регіональних партійних організацій та розподіл майбутніх округів між кандидатами. Це притаманно як партіям опозиційного, так і провладного блоку. Конфліктні ситуації виникають також між різними групами впливу в складі однієї політичної сили. Наприклад, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі з центром в місті Сарни Рівненської області одночасно до Верховної Ради балотуватимуться два представники ВО “Батьківщина”: Микола Кучерук як кандидат від об’єднаної опозиції та Олександр Данильчук – самовисуванець. А на Закарпатті – напружені стосунки між осередками Партії регіонів та “Єдиним Центром”. Раніше місцеві медіа відкрито повідомляли про переговори між двома політичними структурами про те, що кожна претендуватиме лише на три з 6 округів. Втім, переговори зайшли в глухий кут.

Спостерігачами ОПОРИ помічені факти політичної міграції, наслідком якої є зміна партійної орієнтації посадових осіб в органах місцевого самоврядування.

Конфлікти, які безпосередньо стосуються потенційних учасників виборів, поки що поодинокі, проте, їх поширення до офіційного старту кампанії зашкодить принципу конкурентних виборів.

http://www.opora.org.ua/news/1375-vnutrishnopartijni-konflikty-oznaka-startu-vyboriv

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків 15:19

Загалом з Чернігівщини, згідно планового завдання, на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань відправили понад 470 призовників.

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах 14:57

За підтримки міжнародних партнерів Суспільне розпочало дослідження аудиторії в регіонах, щоб оцінити власні програми регіонального мовлення та їхню відповідність запитам аудиторії.

Антимонопольним комітетом накладено на

Антимонопольним комітетом накладено на "Чернігівгаз" штраф - 13 млн грн 14:40

АМКУ оштрафував 16 облгазів на 278 млн грн та зобов’язав порушників здійснити перерахунок побутовим споживача.

Названі переможці

Названі переможці "Футбольної Сіверщини – 2019" 14:28

Головна футбольна подія року, в рамках якої вшанували кращих представників чернігівського футболу - "Футбольна Сіверщина – 2019" відбулась 11 грудня.

Восьмі

Восьмі "Розумовські зустрічі" зібрали експертів з усієї України та із закордону 14:17

Близько 80 науковців, освітян, представників органів влади, громадськості, в тому числі з Білорусі, Польщі, США та різних куточків України зібралися сьогодні у Чернігові на традиційну міжнародну науково-практичну конференцію «Розумовські зустрічі».