Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 12:40:22

Етичні кодекси для чернігівських депутатів: у Атрошенка написали відписку, у Вдовенка обіцяли подумати

25.10.2016   12:32Агенцiя

Протягом останніх кількох місяців, в Чернігові та кількох інших містах області, громадські активісти коаліції «Прозорі ради» та «Інституту Республіка» лобіюють впровадження Етичного кодексу та створення Етичної комісії при органах місцевого самоврядування.

Місцеві депутати та чиновники ознайомлюються з пропозицією, але не поспішають її приймати.

Ідея пропозицій громадських активістів досить проста – ухвалити Етичний кодекс -  документ, який би вказував морально –етичні та антикорупційні стандарти поведінки  депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм.

Також, пропонується створення при місцевій раді спеціального органу - Етичної комісії, що мав би розглядати питання порушення депутатами та посадовими особами рад етичних норм та принципів. Така комісія мала би складатися на половину з представників  депутатських фракцій і груп ради, а іншу частину, мали би скласти достойні представники громадськості. 

Звернення з пропозицією розглянути та ухвалити положення про Етичний кодекс та Етичну комісію з відповідними проектами рішень   були направлені до Чернігівської міської ради та Чернігівської обласної ради. В той же час, представники  громадських організацій проводили  зустрічі з депутатами та посадовими особами місцевих рад з роз’ясненнями своєї позиції.

Якщо при особистому спілкуванні більшість представників місцевої влади категорично не заперечують  ідею впровадження інструментів етичного контролю, то, офіційні відповіді органів влади більш ніж  стримані. 

Чернігівська міська рада в офіційній відповіді обійшлася загальними  фразами про те, що «завжди відкрита для спілкування», «залучає усіх бажаючих громадян», а «думка громадськості відіграє дуже важливу роль». Водночас жодного слова у офіційній відповіді не було сказано про відношення та перспективи запровадження Етичного кодексу та Етичної комісії для депутатів та посадових осіб Чернігівської міської ради.

А ось у  Чернігівській обласній раді пообіцяли розглянути пропозиції громадськості на засіданні профільної комісії  та надіслали всім  головам депутатських фракцій запропоновані  проекти Положень про Етичний кодекс та Етичну комісію.

Додамо, що затвердження Етичного кодексу та Положення про етичну комісію  встановить правила належної поведінки для осіб, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси в місцевій раді.   Етичні кодекси - це здобуток розвинутих демократичних суспільств, до яких прагне долучитися і українське суспільство.

Кампанія з  імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.

Віримо, що спільна діяльність в цьому напрямку наблизить ради Чернігівської області  до європейських стандартів публічної політики.

Павло Пущенко

 

 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини