Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:26:30

Тринадцять районок невдовзі стануть вільними

01.09.2016   14:12Агенцiя

Про підсумки проекту «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа» говорили на фінальному заході проекту, що відбувся у Чернігові 31 серпня.

За словами керівника проекту Олександра Назаренка, проект тривав 6 місяців, з березня по серпень 2016 року. І передбачав цілу низку інформаційних, організаційних та тренінгових етапів, які мали на меті підтримати редакції газет на етапі роздержавлення і підготувати до функціонування в умовах конкуренції як приватне і не залежне від держави ЗМІ.

- Проект відповідав одній з цілей програми «У-Медіа», а саме: «Збільшення різноманітності джерел новин та покращення якості новин». Відтак, фінальним результатом всієї нашої роботи саме якісний показник інформаційного наповнення районних газет, - каже Олександр Назаренко.

У рамках проекту було проведено дослідження та аналіз медіаринку Чернігівської області. Дані дослідження було презентовано редакторам на семінарах у квітні-травні 2016 року. Окремий блок стосувався аналітики щодо фінансової спроможності районних ЗМІ.

- На семінарах у квітні-травні 2016 року було проведено фокус групи з окремими редакторами районних комунальних ЗМІ. Як і очікувалось, переважали позитивні очікування колективів від реформування. А головне, що керівники редакцій розуміють, що роздержавлення — не самоціль, а лише перехідний етап для подальшого розвитку газети. І яким він буде — залежить від багатьох чинників, починаючи від поточного фінансового стану видання, бази передплатників і закінчуючи особливостями процесу децентралізація для кожного окремо взятого району, - упевнений Олександр Назаренко.

У рамках проекту проведено серію семінарів та тренінги з представниками колективів комунальних друкованих ЗМІ. Тематика – від юридичних питань і упорядкування статутної діяльності до роботи з новими медіа. А на тренінгах з контенту медійникам додалось знань щодо різних форм роботи з контентом, експериментування з новими рубриками та налагодження комунікацій з читачами. Представникам редакцій представили і сучасні онлайн-ресурси для роботи з відео- та фотоматеріалами, створення інфографіки та інтерактивних текстів.

Також у рамках проекту на постійній основі надавалась практична допомога редакціям комунальних друкованих ЗМІ, що реформуються.

Ще один результат проекту – на Чернігівщині у І етапі реформуються 13 районок. Коли ще у січні 2016-го, на самому початку реалізації реформи, бажаючих реформуватись було лише 5.

Як підсумок – проект вплинув на економічну, інституційну та інформаційну спроможність комунальних друкованих ЗМІ, які реформуються. А отже, частково нівелювались загрози закриття реформованих комунальних ЗМІ через низьку інституційну спроможність.

Ключовий момент – презентація напрацьованих під час проекту стратегічних кейсів з розвитку комунальних друкованих ЗМІ, а також обговорення цікавих ідей, які редактори вже почали впроваджувати у життя.

У продовження проекту передбачається і надалі надавати юридичну підтримку колективам газет щодо роздержавлення. А ще продовжити практику залучення фахівців для підвищення професійних компетенцій журналістів районок.

— Ми всі дуже чекали закону про роздержавлення, тож спочатку була ейфорія, але потім ми розгубилися. І саме цей проект допоміг розставити все на свої місця і визначити пріоритети. Зараз я, як реактор, розумію, що варто застосовувати комерційний підхід. Газета — це продукт, а наше завдання робити його якісним. На проведених семінарах, я зрозуміла, як його таким зробити. За правильної підказки тренерів, ми вже маємо напрацювання щодо спільного проекту. Після навчання я більше уваги приділила структуризації газети, і це вже дає свої плоди. Звернули увагу і на інтеграцію нашого медіа у соц.мережі, — зазначає редактор корюківської районоїгазети «Маяк» Ірина Гайова.

— На пораду тренерів ми відокремили менеджера з реклами. Реклама у нас займає майже 25% газетної площі. Результат — цьогоріч ми майже відмовилися від дотації, а тираж зріс на 500 екземплярів. За порадою тренерів ми запровадили обмін рекламою і цікавими матеріалами з іншими районами, провели два конкурси, випустили свій календар, який отримав шалену популярність. Також ми змінили верстку. Під час проекту ми змогли не лише отримати поради від маститих тренерів, а й обмінюватися досвідом безпосередньо з колегами з області, — каже редактор городянської районної газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.