Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 22:59:23

Відбулось засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища

05.07.2016   08:16

4 липня у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м. Чернігова.

Серед питань порядку денного комісія розглянула пропозиції щодо періодів історії України, які необхідно увіковічити, замість зображень на двох стелах, що відображають події громадянської війни та знаходяться у складі пам’ятки історії місцевого значення – Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників та могили невідомого солдата, розташованої по вул. Толстого (Болдина гора).

Як відомо, дві стели комплексу на Болдиній горі у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» мають бути демонтовані.

Представники патріотичної громадськості, які були присутні на засіданні комісії, висунули вимоги як скоріше виконати Закон та передати ці барельєфи до історичного музею після їх демонтажу.

Члени комісії були єдині в думці, що стели, які прославляють історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом, мають бути замінені на барельєфи українського змісту.

Зокрема, висловлювались пропозиції доповнити композицію періодами української історії доби козаччини та національно-визвольних змагань за незалежність України.

Передбачається оголошення конкурсу щодо встановлення 2-х барельєфів або повністю нової композиції.

Крім того, комісія розглянула пропозиції юридичних та фізичних осіб щодо встановлення меморіальних дошок загиблим учасникам антитерористичної операції на сході України та воїнам-афганцям.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 5 травня 2016 року затверджено Положення про порядок встановлення меморіальних та анотаційних дошок у місті Чернігові. Згідно з цим рішенням, клопотання про встановлення меморіальних, анотаційних дошок розглядаються комісією з питань топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища міста Чернігова за поданням управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Так, комісія, заслухавши відповідну інформацію управління культури, рекомендувала встановити анотаційні дошки:

Жабинському Дмитру Івановичу – Герою Радянського Союзу, майору, льотчику-штурмовику.

Міхнюку Олегу Івановичу – учаснику бойових дій у Республіці Афганістан, заступник голови УСВА, учаснику Революції Гідності, добровольцю батальйону «Айдар», який загинув у 2014 році в зоні АТО на Луганщині.

Випускникам залізничного ліцею, які загинули у зоні АТО :

Пирогу Миколі Петровичу, Парубцю Сергію Сергійовичу, Будьку Олександру Анатолійовичу, Нагорному Сергію Михайловичу, Руднику Артему Юрійовичу, Орленку Віктору Миколайовичу, Бойку Валентину Анатолійовичу, Пакалову Олегу Михайловичу, Харитонову Сергію Миколайовичу.

Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, які загинули у зоні АТО:

Харитонову Сергію Миколайовичу, ЛободіВадиму Михайловичу, Полегеньку Дмитру Павловичу.

Загиблим учасникам АТО: старшому прапорщику Державної прикордонної служби України Нешку Ігорю Володимировичу, випускнику школи № 34 Кравченку Євгену Анатолійовичу.

 Це питання комісія рекомендуватиме на погодження виконавчого комітету міської ради.

Також, комісія розглянула пропозиції щодо можливості уніфікації меморіальних та анотаційних дошок (форма, зовнішнє оздоблення, матеріал), зокрема, розміщення на анотаційних дошках спеціального коду (qr-cod) для зчитування мобільними пристроями, щоб отримати більш детальну інформацію про особу, на честь якої встановлено дошку.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини