Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 07:52:24

Візит Голови правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” на Чернігівщину

05.04.2012   10:56

4 квітня Голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич перебував з робочою поїздкою в Чернігівський області.

Василь Князевич

Василь Князевич

Під час зустрічі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканко обговорено питання розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в регіоні за підтримки влади та громадськості.

У рамках поїздки Василь Князевич зустрінеться зі студентами та викладачами Чернігівського базового медичного коледжу, відвідає Чернігівський територіальний центр соціального обслуговування населення, відділення “Хоспіс” Чернігівської міської лікарні № 4.

Відбулося також засідання прес-клубу “Ділове слово”, під час якого з представниками ЗМІ зустрівся голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич. Йшлося про розвиток системи паліативної та хоспісної допомоги.

Під час заходу було порушено важливі питання, зокрема медична складова, духовні аспекти паліативної допомоги, релігійні потреби осіб з невиліковною недугою наприкінці життя, питання евтаназії тощо.

Актуальність проблеми розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги зумовлена значними демографічними та соціальними змінами, що притаманні Україні. Зокрема, це – збільшення численності осіб похилого віку та зростання смертності населення від важких хронічних захворювань.

За словами Василя Князевича, близько 700 тисяч українців покидають щороку цей світ, 500 тисяч з них потребують опіки і допомоги. В цих умовах аксіомою сучасної системи охорони здоров’я в розвинених країнах світу все більшою мірою стає уявлення про те, що пацієнти з невиліковними хворобами в термінальній стадії обов’язково підлягають професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду.

Однак у нашій країні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів. На жаль, більшість із існуючих не отримує достатнього фінансування і не вистачає кваліфікованого персоналу. В Україні ще не розвинене волонтерство, яке вже давно стало нормою у цивілізованому світі.

Інша важлива проблема, із якою щодня стикається сфера паліативної допомоги, – нестача знеболюючих, занадто ускладнена процедура призначення опіоїдних анальгетиків, необґрунтоване обмеження дози та кількості знеболювальних препаратів для хворого.

Розв’язання комплексу організаційних, медико-правових та фінансових проблем потребують спільних зусиль влади, медичної спільноти, громадських організацій та просто небайдужих людей.

В останні роки помітні зрушення в цій сфері, чимало громадських організації, серед яких і “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, беруть участь у розробці нормативно-правової бази, сприяють підготовці кваліфікованих кадрів. Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги, яка необхідна для вирішення питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням хоспісів як соціально-медичних центрів, підготовкою медичного персоналу та персоналу соціальної служби, а також з вирішенням проблеми знеболення.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини