Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:30:41

Візит Голови правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” на Чернігівщину

05.04.2012   10:56

4 квітня Голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич перебував з робочою поїздкою в Чернігівський області.

Василь Князевич

Василь Князевич

Під час зустрічі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканко обговорено питання розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в регіоні за підтримки влади та громадськості.

У рамках поїздки Василь Князевич зустрінеться зі студентами та викладачами Чернігівського базового медичного коледжу, відвідає Чернігівський територіальний центр соціального обслуговування населення, відділення “Хоспіс” Чернігівської міської лікарні № 4.

Відбулося також засідання прес-клубу “Ділове слово”, під час якого з представниками ЗМІ зустрівся голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич. Йшлося про розвиток системи паліативної та хоспісної допомоги.

Під час заходу було порушено важливі питання, зокрема медична складова, духовні аспекти паліативної допомоги, релігійні потреби осіб з невиліковною недугою наприкінці життя, питання евтаназії тощо.

Актуальність проблеми розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги зумовлена значними демографічними та соціальними змінами, що притаманні Україні. Зокрема, це – збільшення численності осіб похилого віку та зростання смертності населення від важких хронічних захворювань.

За словами Василя Князевича, близько 700 тисяч українців покидають щороку цей світ, 500 тисяч з них потребують опіки і допомоги. В цих умовах аксіомою сучасної системи охорони здоров’я в розвинених країнах світу все більшою мірою стає уявлення про те, що пацієнти з невиліковними хворобами в термінальній стадії обов’язково підлягають професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду.

Однак у нашій країні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів. На жаль, більшість із існуючих не отримує достатнього фінансування і не вистачає кваліфікованого персоналу. В Україні ще не розвинене волонтерство, яке вже давно стало нормою у цивілізованому світі.

Інша важлива проблема, із якою щодня стикається сфера паліативної допомоги, – нестача знеболюючих, занадто ускладнена процедура призначення опіоїдних анальгетиків, необґрунтоване обмеження дози та кількості знеболювальних препаратів для хворого.

Розв’язання комплексу організаційних, медико-правових та фінансових проблем потребують спільних зусиль влади, медичної спільноти, громадських організацій та просто небайдужих людей.

В останні роки помітні зрушення в цій сфері, чимало громадських організації, серед яких і “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, беруть участь у розробці нормативно-правової бази, сприяють підготовці кваліфікованих кадрів. Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги, яка необхідна для вирішення питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням хоспісів як соціально-медичних центрів, підготовкою медичного персоналу та персоналу соціальної служби, а також з вирішенням проблеми знеболення.
 

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).