Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 12:10:44

У пошуку міжконфесійної злагоди

03.03.2016   08:37Агенцiя

2 березня, відбулося засідання робочої групи щодо вивчення питання міжконфесійних відносин у с.Дігтярівка Новгород-Сіверського району.

Відкриваючи засідання, керівник робочої групи та очільник постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Сергій Журман зазначив, що робоча група створена для вивчення питання, порушеного у зверненні депутата Деснянської районної у м. Чернігові ради Юніса Аскерова, яке було оголошено на пленарному засіданні третьої сесії обласної ради. В засіданні взяв участь член робочої групи, депутат обласної ради Артур Зінов'єв.

Роз'яснення щодо порушеного питання учасникам заходу надала голова Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Олена Мовчан. За її словами, в селі Дігтярівка відсутній міжконфесійний конфлікт. Під час сходів громадян, які пройшли у лютому цього року, жителями населених пунктів Дігтярівської сільської ради питання міжконфесійних відносин не порушувалося.

Члени робочої групи також заслухали інформацію начальника відділу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олексія Степаненка. Він поінформував, що Департамент систематично моніторить ситуацію в області та здійснює контроль за дотриманням Закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій», але скарг щодо порушення чинного законодавства чи протистояння на релігійному підґрунті представників громад УПЦ та УПЦ КП у с.Дігтярівка Новгород-Сіверського району не надходило.

У свою чергу, командир відокремленого підрозділу «Самооборона Майдану» у Чернігівській області Олександр Ясенчук та депутат Деснянської районної у м. Чернігові ради Юніс Аскеров висловили занепокоєння щодо іміджевих втрат перед українською діаспорою, які матимуть вплив на подальшу участь меценатів у відродженні та реставрації будівлі церкви святої Покрови Божої Матері у с.Дігтярівка Новгород-Сіверського району. Цей храм має неоціненне історичне значення. Тут на початку 18 століття Гетьман України Іван Мазепа зустрічався з королем Швеції Карлом ХІІ та уклав з ним союз з метою створення незалежного Українського князівства.

Обговоривши питання порядку денного, учасники засідання вирішили взяти порушене питання на контроль, аби попередити можливий міжконфесійний конфлікт інтересів.

Останні новини Чернігівщини

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні

Лучники Чернігівщини гідно виступили на змагання відкритого чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні 11:41

У Чернігові відбулися дводенні змагання відкритого чемпіонату Чернігівської області зі стрільби з лука в приміщенні. На відкритий чемпіонат області приєднались учасники і з інших регіонів – близько 80 спортсменів від наймолодших до ветеранів стрільби з 5 областей України.

Рибництво мовою цифр

Рибництво мовою цифр 11:35

Чернігівщина має значний потенціал для створення значної кількості невеликих рибницьких та аквакультурних господарств, які зможуть вирощувати товарну рибу, займатись штучним відтворенням водних біоресурсів та надавати рекреаційні послуги.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:31

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти

Проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти 10:32

15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» відбувся спільний з Українським інститутом національної пам’яті науково-практичний захід.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:23

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 17 листопада до 8:00 18 листопада 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини