Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:19:34

На Чернігівщині підходить до завершення перший етап декомунізації

06.11.2015   10:19Агенцiя

21 листопада спливає термін, до якого відповідно до закону про декомунізацію місцеві ради мають прийняти рішення про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків.

Обговорити перші підсумки виконання закону та визначитися з подальшим планом дій в цьому напрямі зібралися члени експертної групи з декомунізації при комісії Чернігівської облдержадміністрації.

«Наближається перший контрольний термін, до якого вже мають бути перші результати виконання декомунізаційних законів. Тож, маємо активізувати та пришвидшити роботу у даному напрямі», — закликав членів експертної групи новопризначений радник голови ОДА з питань декомунізації Василь Чепурний, відкриваючи засідання.

Статистичну інформацію озвучили представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Так, відповідно до закону, перейменуванню на Чернігівщині підлягають близько 60 населених пунктів. Станом на 1 листопада майже у половині з них проведено громадські слухання, щодо 11 з них прийнято рішення про перейменування. Крім того, з 2301 вулиці, провулків, інших об’єктів топоніміки, що підлягають перейменуванню, вже змінено назви 384.

Окрему увагу члени експертної групи приділили розгляду переліку пам’яток культурної спадщини Чернігівщини. Після детального розгляду списків, наданих Департаментом культури і туризму, національностей та релігій, експерти озвучили власні пропозиції щодо перейменування та демонтажу пам’яток. Наразі в уточненому переліку значаться 149 пам’яток культурної спадщини, які підлягають зняттю з обліку, 84 – демонтажу, 95 – перейменуванню. Щодо подальшої долі пам’яток мають визначитися члени Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, засідання якої заплановане на 10 листопада.

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.