Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 11:56:42

Дванадцять партій пообіцяли впровадити антикорупційні норми на Чернігівщині

21.10.2015   08:03Агенцiя

Дванадцять політичних партій публічно пообіцяли підтримати зміни до нормативних документів місцевих рад Чернігівської області.

Зокрема, «Блок Петра Порошенка «Солідарність»», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «ДемАльянс», «Аграрна партія»,  «Опозиційний блок», «Наш край», «Партія простих людей Сергія Капліна» та «Республіка».
Уповноважені представники цих партій підписали меморандум про впровадження у місцевих радах 21, а в обласній – 17 важливих антикорупційних норм, які мають діяти відповідно до нещодавно прийнятих Законів Верховної Ради.

«Всі партії, з представниками яких ми спілкувалися, дуже радо підійшли до ідеї підписання меморандуму. Однак, ми зіштовхнулися з тим, що була одна партія, яка намагалася прибрати з меморандуму принципові для нас речі: ведення відео онлайн-трансляцій з засідань ради та запобігання конфлікту інтересів»,- зазначив місцевий координатор коаліції «Прозорі ради» Сергій Старченко.

Зазначимо, що на рівні місцевих осередків коаліцію підтримали «Блок Петра Порошенка «Солідарність»», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «ДемАльянс», «Аграрна партія», «Опозиційний блок» та «Республіка». На обласному рівні – «Наш край», «Аграрна партія», «Батьківщина» та  «Опозиційний блок».

На Всеукраїнському рівні найактивніше підписують меморандум нові політичні сили, аніж ті партії, які вже давно у політиці.
«Ми аналізували регламенти рад та положення постійних комісій на порушення норм законодавства. Найчастішими порушеннями виявилися незабезпечення вільного доступу громадян до засідань міської ради та комітетів комісій, невизначений порядок запобігання конфлікту інтересів, невизначений порядок оприлюднення рішень сесій та виконкому, відсутній порядок публікації рішень за 20 робочих днів, відсутній доступний механізм до ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи, та невизначений порядок звітування депутатів перед громадою»,- зауважив Старченко.

За словами місцевого координатора коаліції «Прозорі ради» Сергія Старченка, після впровадження нових норм, які прописані у меморандумі, громадяни отримають реальні важелі впливу на місцеву владу.

Окрім того, він зазначив, що по закінченню виборів, коаліція контролюватиме виконання меморандумів, після нового обрання депутатів – повторний моніторинг та адвокування змін «до перемоги». Також, члени коаліції зазначили, що співпрацюватимуть з будь-якими регламентними комітетами.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 11 листопада до 8:00 12 листопада 2019 року.

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем

На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 09:16

Продовжуємо впроваджувати сучасні підходи у безпеці дорожнього руху. Цьогоріч на автошляхах державного значення Чернігівської області буде встановлено одинадцять демпферних систем - амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП та збереження життя людей.

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини