Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:15:32

Проект "Бюджет участі" надає можливість кожному мешканцю Чернiгова впливати на його розвиток, - Віктор Бистров

16.10.2015   11:26Агенцiя

Чернігів став першим в Україні містом, що започаткувало програму «Бюджет участі».

 

Завдяки ініціативі мера Олександра Соколова мешканці міста можуть запропонувати для реалізації будь-який проект, корисний для свого мікрорайону або всього Чернігова. Кращий із них обере громада міста шляхом голосування. Про те, як наразі проходить конкурс, розповів керівник робочої групи з реалізації програми «Бюджет участі» Віктор Бистров.

- Розкажіть докладніше, в чому суть цієї програми?

- Чернігів – перше місто в Україні, яке започаткувало проект, коли один відсоток від загальної суми місцевого бюджету розподіляють безпосередньо мешканці. Саме вони визначають свої цілі задля блага Чернігова, пишуть цікаві проекти. Адже людям видніше, які питання треба вирішити насамперед для ще комфортнішого життя мешканців Чернігова. Щоб проект поставили на голосування всього міста, учасник повинен зібрати 15 підписів серед свого оточення. Таким чином на голосування було поставлено 56 проектів. Серед них є, наприклад, такі, як благоустрій Залізничного парку або встановлення майданчиків, де мешканці зможуть вигулювати своїх улюбленців. Також багато проектів для розвитку різних інших куточків міста і проведення культурно-освітніх закладів – фестивалів, літературних читань тощо.

Цього року збір проектів закінчено. Із усіма заявами чернігівці можуть ознайомитися на сайті міської ради в розділі «Громадський бюджет». Також ми інформуємо про всі проекти в муніципальних ЗМІ та по телебаченню.

- Скільки коштів передбачено на реалізацію проектів-переможців?

 - 4,8 мільйона гривень.

 - Раніше місто не могло виділити цих грошей. Така можливість з`явилася завдяки децентралізації?

 - Насамперед це міська влада на пропозицію мера Олександра Соколова зробила черговий крок, що дасть змогу вести відкритий і прямий діалог із громадою міста. У Положенні, затвердженому депутатами міської ради, чітко прописано: якщо бюджет міста зростатиме, то сума «Бюджету участі» збільшиться автоматично. Наразі наш бюджет зростає саме завдяки децентралізації, яка передбачає повернення в місто тих коштів, які воно заробило. І якщо збільшиться відсоток відрахувань до «Бюджету участі», то автоматично зросте і кількість проектів-переможців. Більше того, якщо ми побачимо, що ця програма справді йде на користь місту, тоді зможемо виносити на міську сесію питання щодо збільшення відсотка на цей проект – до 5% чи навіть 10%.

 - Яка максимальна сума передбачається на один проект?

 - Якщо ми говоримо про капітальні видатки з бюджету (тобто ті, які виділяються на будівництво, ремонт об`єктів міста та їх обладнання предметами довгострокового користування), то тут максимальна сума передбачена в розмірі 1,2 мільйона гривень. Щодо поточних видатків (тобто тих, що забезпечують функціонування вже існуючих установ), то їх сума не повинна перевищувати 360 тисяч гривень.

 - Які проекти є найцікавішими, на ваш погляд?

- Тут цікаве саме те, що проект надає можливість висловити свою думку щодо розвитку міста кожному з наших мешканців. І зробити Чернігів більш комфортним для життя. Дуже важливе й те, що людина не тільки прописує корисний проект, а й рекламує його серед мешканців свого мікрорайону або й серед мешканців усього міста.  Люди починають спілкуватися між собою, можуть з`явитися нові лідери. За рахунок цього може відбуватися оновлення як виконавчої, так і законодавчої влади. І усі проекти, за які проголосує громада, обов`язково будуть втілені в життя. Адже комфортне й успішне місто забезпечить добробут кожному.

 - Де і коли можна проголосувати за вподобаний проект?

 - В усіх муніципальних бібліотеках – по буднях, а у вихідні в школах №№ 7, 9, 32, 33, 35 і в ліцеї № 15. Голосування триватиме до 19 жовтня, а реалізовуватимемо проекти протягом наступного року.

- Це довгостроковий проект? Чи буде він розвиватися наступного року?

- Коли ми започатковували цю ідею, то деякі засоби масової інформації, зокрема підконтрольні кандидату в мери зі столиці, дуже критикували її. Вони писали: якщо до влади прийде інша людина, вона зможе скасувати все. Це рішення затверджене міською радою, тому одна людина цього відмінити не зможе. Чинний міський голова Олександр Соколов завжди був прихильником прямого спілкування з громадою, й огульна критика з боку опонентів його ніколи не зупиняла. Якщо такі проекти потрібні Чернігову – вони розвиватимуться. Бюджет міста – це гроші громади, і людям вирішувати, на що їх витрачати.

PR

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.