Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 грудня, 03:29:02

Прокуратура роз’яснює порядок захисту прав та інтересів суб’єктів виборчого права

14.10.2015   12:45Агенцiя

У державі триває виборчий процес і 25 жовтня 2015 року відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Забезпечення законності проведення місцевих виборів є однією з першочергових завдань органів влади та правоохоронців регіону.

Слід звернути увагу, що відповідно до положень Законів України «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію» організацію підготовки і проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, контроль за додержанням вимог законодавства про вибори, реалізацію і захист виборчих прав забезпечує Центральна виборча комісія.

Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють територіальні та дільничні виборчі комісії.

Згідно з ч. 5 ст. 3 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та   ч. 17 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» ніхто не має права втручатися в діяльність виборчих комісій, крім випадків, передбачених законом.

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час проведення місцевих виборів визначено розділом ХІІІ Закону України «Про місцеві вибори». Всі без винятку скарги, що стосуються цього процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом.

Участь органів прокуратури в розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано ч. 8 ст. 97 Закону України «Про місцеві вибори». Правоохоронні органи перевіряють викладені у скарзі обставини лише за зверненням виборчої комісії. У разі наявності підстав вживають заходи до припинення порушення законодавства у дводенний строк з дня отримання звернення. А якщо таке звернення отримано ними менш як за три дні до дня голосування, у день голосування чи наступного за ним дня – невідкладно.

Органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства. Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» не допускається здійснення прокурором представництва в суді у правовідносинах, пов’язаних із виборчим процесом, створенням та діяльністю політичних партій.

Прес-служба Прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини