Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:20:57

З 1 вересня частково знижується тиск на платників податків

01.09.2015   09:49Агенцiя

Зміни у Податковому кодексі України мають на меті зменьшити податковий тиск на платників податків.

Відсьогодні вступає в силу Закон № 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків", який був зареєстрований від 17 липня 2015 року. Текст даного закону було опубліковано в офіційному виданні "Урядовий кур'єр" 26 серпня 2015 року.

Серед ключових новацій, які вводить Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків" наступні:

по-перше, він надає право Міністерству фінансів України здійснювати узагальнення податкових консультацій, що сприятиме уникненню корупційних схем;

по-друге, забороняє контролюючим та іншим органам використовувати акт перевірки в якості підстави для висновків відносно взаємовідносин з його контрагентами, в тому числі опрацьовувати в інформаційних базах контролюючих органів, у разі якщо податкове повідомлення-рішення не прийнято за результатами складання акта перевірки.

Вказаним законом, зокрема, уточнено умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок. Передбачено, що за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Окрім того, з 1 вересня податкові декларації поштою треба надсилати на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ПКУ - до цього часу декларації надсилались за 10 днів до закінчення граничного строку.

Також суттєвою є поправка в пункті 14.1 статті 14, підпункті 14.1.138, якою підвищено вартісну межу для основних засобів з 2500 до 6000 грн.

Таким чином, за словами ініціаторів закону: "Скасування заборони прийняття контролюючими органами податкового повідомлення-рішення у разі наявності кримінального провадження з урахуванням пункту 56.22 статті 56 Податкового кодексу України, призведе до можливості платника податків оскаржувати рішення контролюючого органу та надасть йому право негайного доступу до суду адміністративної юрисдикції. Також, зазначена норма не буде забороняти притягнення до кримінальної відповідальності осіб щодо ухилення від сплати податків, якщо повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення буде базуватись на доказах, які ґрунтуються не тільки на підставі рішення контролюючого органу".

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.