Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 02:00:31

Вибори можуть перейти в судову площину – підсумковий брифінг громадських активістів

24.07.2015   18:47

24 липня в дискусійному клубі «Експертна думка» представники громадських організацій підсумували три тижні дослідження громадської думки чернігівців щодо виборчого процесу, що проходить по 205 округу.

Проміжні вибори в 205 окрузі показали прогалини в чинному законодавстві та показали наскільки воно недосконале, вважає Вадим Антошин. Саме через це, на думку активіста, в Україні існує поняття «технічний кандидат», а підкуп виборців залишається без покарання.
  
Олександр Булах зазначив, що за останній тиждень волонтерами громадських організацій було опитано 4174 чернігівці, а за весь час моніторингу респондентами стали 10380 осіб. Активіст відмітив, що відсоток людей, котрі перестають вірити обіцянкам кандидатів, з кожним днем стає все менше. На сьогодні таких близько 54%. Абсурдна ситуація на окрузі впливає й на бажання виборців йти на дільниці. Так, голосувати не збираються 42% молоді, а процент тих людей, котрі у випадку можливого зриву чи фальсифікації виборів, готові вийти на акції протесту знизився до 32% (на минулому тижні цей показник становив 37%).

Загалом, у відповідях чернігівців прослідковується єдина тенденція: люди розчарувалися в виборах, як невід’ємному елементу демократичного суспільства, наголосив Булах.
 
Аналізуючи, маніпулятивні технології, Олександр Бондарев відмітив, що при їх використанні нічого не змінилося, але застосуватися вони стали в рази більше. «Більшість маніпуляцій йдуть від двох прізвищ. Вони постійно на слуху для того, щоб люди, отримавши метровий бюлетень, могли легко їх в ньому знайти», - заявив активіст.

Також він спрогнозував два сценарії розвитку подій в день виборів. За першим процес голосування та підрахунок голосів розпочнеться та пройде благополучно та без порушень і в результаті ми швидко дізнаємося ім’я новообраного депутата. Однак, існує ризик того, що з першими результатами екзитполів, депутати, котрі не матимуть очікуваної підтримки виборців на конкретних дільницях, почнуть застосовувати брудні технології для підвищення власного рейтингу та явки свого електорату. Саме в цей час будуть імовірними так звані вкиди бюлетенів, псевдозамінування та активізація ті тушок. Однак, найбільш складний період почнеться при підрахунку голосів, вважає експерт.
Вадим Антошин додав, що згодом це може призвести до того, що вибори перейдуть в судову площину, а то й можуть бути невизнаними.

Про забезпечення правопорядку в день голосування, до та після нього говорили Андрій Криворучко, прокурор міста Чернігова, та Борис  Коновченко, т. в. о. начальника прес-служби обласної міліції. Вони запевнили, що правоохоронці в Чернігові в цей період працюватимуть в посиленому режимі. Порядок чернігівським міліціонерам допоможуть підтримувати патрулі нацгвардії та бійці добровольчого батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Кіровоград». Наразі ведеться робота по попередженню провокацій та дестабілізації обстановки в місті. «Міліція зможе гарантувати безпеку Чернігову», - наголосив Борис  Коновченко.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини