Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 05:02:01

Підсумки моніторингу виборчої кампанії на 205 окрузі, Чернігів

24.07.2015   09:44

Експерти та юристи громадської організації Центр «Доброчин» підвели підсумки моніторингу виборчої кампанії на окрузі № 205, Чернігів, в дискусійному клубі «Експертна думка» 23 липня 2015 року.

Медіа експерт Ольга Рись розповіла про особливості та відмінності цієї виборчої кампанії від попередніх. Зокрема, вона наголосила, що місцеві друковані та Інтернет ЗМІ вийшли з честю з цього іспиту. Всі замовні матеріали були марковані відповідним чином і читач міг зрозуміти, що є замовним матеріалом, а що ні. І чого не скажеш про національні ЗМІ, які явно демонстрували підтримку одного чи іншого кандидата.

Адвокат Сергій Нестеренко та юрист Катерина Кулініч детально зупинились на діяльності правоохоронних органів, які активізувались лише протягом останнього тижня. До міськвідділу міліції надійшло 84 заяви та повідомлення щодо порушення виборчого процесу. Але, як зазначили юристи, ще невідомо чи будуть вони доведені до кінця і чи понесе хтось відповідальність за порушення виборчого процесу.

Керівник проекту Олександр Підгорний представив результати соціологічного опитування, яке проводилось з 21 по 22 липня 2015 року в м. Чернігів. Всього було опитано 650 респондентів. Політичні настрої громадян засвідчили, що знизився рівень тих осіб, які ще не визначились з кандидатом, та підвищився рівень громадян, які планують піти на вибори. Лідирують за результатами опитування Геннадій Корбан, Сергій Березенко та Андрійченко Ігор.

Аналітик Наталія Дрозд розповіла про загальні тенденції, які засвідчили, що де-юро у нас немає порушень під час виборчих перегонів, а де-факто є, особливо, якщо дивитись на це з етичної та моральної точки зору та духу закону. Мова навіть не йде про політичну культуру. Потенційні кандидати змагались не на якісному рівні, дискутуючи про свої програми чи бачення розвитку міста і країни, а лише на кількісному. Емоції, будь-який привід для піару – все йде в хід. Але і суспільство демонструє толерантність до таких виборчих перегонів.

На завершення учасники брифінгу закликали громадян прийти на вибори і зробити свідомий вибір.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».