Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 23:48:54

Валерій Давиденко відстоює право селян на державні дотації

27.02.2015   08:39

Народний депутат України по виборчому округу № 208, до якого входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони і частина Ічнянщини, постійно бере активну участь у житті сільських громад.

Як задекларовано програмою, основна місія  Валерія Давиденка - підтримувати селян - виробників, захищати їх права та інтереси, сприяти розвитку сільського підприємництва.  

Часті зустрічі з жителями округу, безпосереднє  спілкування з сельчанами засвідчують щирість намірів народного обранця. Ось і нещодавно Валерій Давиденко побував на сході мешканців села Бахмач -2.

Учасники зібрання обговорили ряд важливих і болючих проблем. Зокрема, людей дуже турбує занизька закупівельна ціна на молоко із особистих господарств.

За статистикою,  83 % українського молока виробляється у домогосподарствах. Але  селянин отримує за молоко вдвічі менше, аніж сільгосппідприємство. Основна причина цінової розбіжності -  відсутність  державної підтримки індивідуальних вробників молока та молокопроукції і, передусім, грошових дотацій,  які  одержують агрофірми й сільськогосподарські підприємства.

Валерій Давиденко,  відстоюючи інтереси сельчан, фермерів, сімейних фермерських господарств,   ініціював законопроекти, які допоможуть селянам набути статусу товаровиробника і дадуть можливість селянським господарства функціонувати в правовому полі.

- Набувши статусу юридичної чи фізичної особи – підприємця, селянські родини будуть повноправними учасниками аграрного ринку,  - наголосив Валерій Давиденко. - В умовах посилення кризових явищ в економіці та тотального безробіття на селі виробництво сільськогосподарської продукції  і, зокрема, молочної,  для багатьох селянських господарств  стане реальним джерелом формування сімейних бюджетів.

Ініційовані Валерієм Давиденком законопроекти передбачають також спрощені процедури реєстрації особистих та фермерських господарств, надання селянам переважного права на одержання замовлень при здійсненні державних закупівель, низку соціальних пільг.

- Розвиток сімейного фермерства,  створення молочних кооперативів, підтримка сільського малого підприємництва – це і робочі місця, і фінансова стабільність родин, і перспектива села. Максимально підтримую ініціативи територіальних сільської громад, - підкреслив депутат.-  Вже стартував мій  проект «Як покращити життя в нашому селі: ми зможемо – нам допоможуть», що дозволить сільським громадам  залучати додаткові фінансові джерела.


Проект передбачає також створення  міні-ферм, придбання  холодильних установок, функціонування міні-лабораторій для перевірки якості молочної продукції, закупівлю  необхідного обладнання для розвитку молочарства і продуктивної діяльності  сільських молочних кооперативів.

Тетяна ТЕРЕЩЕНКО
 Фото автора

PR

Останні новини Чернігівщини

За останні два місяці виявили 353 випадків крадіжок газу

За останні два місяці виявили 353 випадків крадіжок газу 15:24

За вказані порушення фізичним особам-порушникам донараховано більше ніж 310 000 грн.

В рамках святкування Дня студента відзначили кращих студентів Ніжина

В рамках святкування Дня студента відзначили кращих студентів Ніжина 15:13

18 листопада, зі святом ніжинських студентів привітав міський голова Анатолій Лінник.

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб 11:44

18 листопада о 19:55 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в палаті № 13 інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства "Чернігівська обласна дитяча лікарня" Чернігівської обласної ради, що в обласному центрі.

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг 11:28

Від початку 2019 року землевпорядники Чернігівської області надали населенню 838 тис. адміністративних послуг. З цієї кількості 796,3 тис. послуг надано на безоплатній основі.

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік 11:09

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада підтримав проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини