Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 11:17:13

Україну знову перевірятимуть через біженців із Сомалі

03.02.2012   18:50Агенцiя

Управління Верховного комісара ООН (УВКБ ООН) з питань біженців планує ближчим часом надіслати до України своїх співробітників, аби знову перевірити ситуацію із біженцями, які перебувають у пунктах тимчасового перебування іноземців (ПТПІ) у Волинській та Чернігівській областях.

Про це bbc.ua повідомили у регіональному представництві УВКБ ООН у Білорусі, Молдові та Україні.

"Ситуація залишається проблематичною, незважаючи на кілька візитів працівників УВКБ ООН, юристів неурядових організацій та представників влади", - вказується у повідомленні УВКБ.

За інформацією представництва, більше 100 осіб протестують проти свого затримання або стверджують, що їм відмовляють у можливості використати право подати заяву про надання статусу біженця.

"Деякі особи [...] протестують проти обмеження свободи, погрожуючи вдатися до більш рішучих форм протесту. Деякі стверджують, що вони є неповнолітніми без супроводу дорослих, вихідцями із Сомалі, які у відповідності до міжнародних та українських стандартів заслуговують на особливу увагу", - повідомили у представництві.

В УВКБ ООН наголошують, що "залишається незрозумілим, чому так багато осіб, які стверджують, що вони є неповнолітніми, органами української влади вважаються дорослими, у той час як міністерство охорони здоров’я лише нещодавно розпочало розробку процедури оцінки віку".

Відповідно до інформації Управління Верховного комісара, у ПТПІ "Волинський" перебувають кілька родин з дітьми з Афганістану.

"УВКБ також перевіряє численні твердження, які надходять, і чекає на інформацію від двох членів Комісії з питань попередження катувань та співробітників Державної міграційної служби, які сьогодні вивчають ситуацію на місці та мають поспілкуватися із затриманими", - зазначається у повідомленні.


Волинь: неповнолітній із бородою

Керівник громадської організації "Волинські перспективи" Ніна Пахомюк, яка представляє Міжнародну організацію з міграції на Волині і регулярно буває у волинському ПТПІ у селі Журавичі, розповідає, що багато інформації у пресі є неправдивою або перебільшеною.

Як повідомляє кореспондентка ВВС Україна Оксана Коваленко у Луцьку, Ніна Пархомюк твердить про випадок, коли 30 січня "агресивно налаштовані сомалійці несподівано накинулись на охоронців, які є цивільними і не мали засобів захисту, тому змушені були викликати спецпідрозділ міліції "Беркут".

"Вони хапали за горло охоронця, вигукували "давайте цигарки", потрощили факс і позривали усі інформаційні плакати у тому приміщенні. Їх 58, і вони відчувають силу. Чотирьох найагресивніших справді помістили в ізолятор. Але ніяких тортур не було. Вони мають усе необхідне, навіть рахунки мобільних телефонів минулого тижня ми їм поповнили на 500 гривень за рахунок міжнародної організації. Вони телефонують до Сомалі і куди хочуть", - сказала bbc.ua Ніна Пахомюк.

Вона також каже, що до притулків усі особи потрапляють після рішення суду, який, у тому числі, має встановлювати вік особи. Ніна Пахомюк каже про курйозні випадки, коли, приміром, сомалієць, який претендує на статус неповнолітнього, має досить довгу бороду.

Про розбіжності щодо визначення віку, які надають іноземці у притулку, раніше повідомляла і керівник департаменту у питаннях біженців Державної міграційної служби Наталя Науменко: за її словами, за документами суду, всі ці люди були зазначені як повнолітні, але згодом вони заявили, що є неповнолітніми.

Ніна Пахомюк каже, що скарги на українську владу з боку сомалійців можуть бути спробою тиску з метою якнашвидшого отримання документів про статус біженця. Оскільки навіть якщо нелегал відсидів у ПТПІ рік за порушення кордону, гарантій, що він зможе жити в Україні легально, немає, якщо його особу не підтвердила його держава.

Соціальний працівник і перекладач "Волинських перспектив" Ірина Бобрик, яка регулярно спілкується з нелегалами, спростувала повідомлення про те, що сомалійці не мають можливості подати заяву про надання статусу біженця.

Перекладач розповіла, що, кожен, хто хоче мати такий статус, з її допомогою та допомогою юриста написав відповідну заяву до державних органів. Окрім того, ця громадська організація направила від імені нелегалів листа-звернення до президента і уряду України з проханням забезпечити оперативне надання документів міграційною службою.

Ірина Бобрик, хоч і співчуває іноземцям, все ж визнає: вони незаконно перетинали кордон України, тому мусять відповідати за це за українськими законами.


Чернігів: голодування є і нема

Як розповідає кореспондентка ВВС Україна у Чернігові Олена Сидоренко, у пункті тимчасового утримання нелегальних мігрантів у селі Розсудів Чернігівської області сомалійці оголосили голодування, підтримуючи своїх земляків, які перебувають у Волинській області.

Про це розповів bbc.ua представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв. Він тричі на тиждень буває у Розсудові, спілкується із затриманими.

Як твердить Тухан Едієв, ситуація у пункті утримання нелегальних мігрантів загалом спокійна.

"Голодують сомалійці у дивний спосіб. Вони відмовляються тільки від тієї їжі, яку для них готують у їдальні закладу. Але споживають продукти, які їм надсилають у посилках співвітчизники. Пакунки з їжею затримані можуть отримувати хоч щодня. Перед тим, як віддати посилку адресату, співробітники закладу, згідно з процедурою, перевіряють її вміст на наявність заборонених речей в присутності отримувача", - розповідає bbc.ua правозахисник.

Сомалійці, що перебувають у Чернігівській області, домагаються від українського уряду надання їм статусу біженця. Проте, як каже Тухан Едієв, досвід показує, що міграційна служба "у 90-та відсотках їм у цьому відмовляє".

Як і у Волинській області, біженці можуть залишатися у пункті утримання протягом року, але і протягом цього часу встановити особу іноземця досить складно. В Україні немає дипломатичного представництва Сомалі, тому навіть отримати інформацію про ім’я та вік особи складно.

Загалом у притулку зараз перебуває 22 громадянина Сомалі. На сьогодні також тут утримуються громадяни Афганістану, В‘єтнаму, Грузії, Росії, Вірменії, Молдови, Пакистану, Конго та Нігерії. В Україну вони або потрапили нелегально, або порушили термін перебування в країні.

Пункт у Розсудові офіційно був введений в дію 18 липня 2008 року. Він розрахований на утримання одночасно 208 осіб. Представники Єврокомісії ще у 2009-му році провели моніторинг закладу. За його результатами пункт утримання нелегальних мігрантів увійшов до п’ятірки кращих установ у Європі.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2012/02/120203_chernigiv_vonyn_migrants_united_nations_sd.shtml

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини